Semifinala Campionatului National 2016

In perioada 28-29 Mai 2016 se va desfasura Semifinala Campionatului National de Go, 
Primii 6 jucatori se vor califica pentru finala ce se va desfasura in cantonamentul de la mare 
in perioada 26.06-03.07.2016 si vor avea asigurata cazarea de catre FRGO .
Taxa de participare  20 lei de persoana. 

Locatia  
    Bucuresti, scoala 179, str Ardealului nr 34, sect 1. 
    
Inscrierea participantilor se va face in 28.05. intre orele 9,30-9,59.
Timp de gandire o ora si 15 min. Bioyomi 30 sec.
Program:
  Sambata 
    R1 - 10.30    
    R2 - 14.00    
    R3 - 17.00   
  Duminica   
    R4 - 10.00    
    R5 - 13.00  
    Festivitatea de premiere - 16.30

DATA LIMITA  OBLIGATORIE DE CONFIRMARE A PARTICIPARII CELOR CALIFICATI ESTE 15.06.2016  

Cazare Campionatul National de Juniori 2016 – Cupa Regelui

Locatie Colegiul Tehnic Media, str, Jiului nr. 163, sector 1, camere de 4 persoane.
Grupul de  30 persoane (Cupa  Regelui) )va fi cazat in camerele 31, 32, 36, 38, 39, 40, 42, 55, 62 și de rezervă camera 28.
Vor servi cina în data de 23 și 24 iar micul dejun în zilele de 24 și 25. Preț 35 lei/persoană x 2zile( 20 lei cazarea, 15 lei mic dejun si cina/ zi)
Telefon organizator : d-na Camelia State – 0766.353916.

Campionatul European de juniori 2016

In data de 25-27 Martie 2016 in Serbia sa desfasurat Campionatul Europea de Juniori impartit pe 3 categorii: sub 12 sub 16 si sub 20. Felicitari reprezentantilor Romaniei cu mentiuni speciale lui Ioan Alexandru Arsinoaia care este noul Campion European la U 12 ! Mai multe detalii

Campionatul National de juniori 2016- Cupa Regelui

Campionatul National de juniori 2016- Cupa Regelui se va desfasura in perioada 22-24 Aprilie 2016

Locatie

Scoala 179 Bucuresti , str. Ardealului nr. 34 , sector 1.

Cazare

Cazarea este oferita la Colegiul Tehnic Media, str, Jiului nr. 163, sector 1, camere de 4 persoane.

Contact

Telefon organizator : d-na Camelia State – 0766.353916.

Participanti

Jucatori nascuti in 1998 inclusiv, care implinesc maxim 18 ani in anul concursului.
Grupe de varsta:
*sub  8 ani......nascuti in 2008 inclusiv
*sub 10 ani......nascuti in 2006 inclusiv
*sub 12 ani......nascuti in 2004 inclusiv
*sub 14 ani......nascuti in 2002 inclusiv
*sub 16 ani......nascuti in 2000 inclusiv
*sub 18 ani......nascuti in 1998 inclusiv

Sistem concurs:

*turneu de calificare: elvetian sau MacMahon 4 runde cu grupa de top de max 12-16 jucatori
                       timp de joc 30 min/ byoyomi 30 sec
                       Culorile jucatorilor sunt stabilite de programul de arbitraj

*finala dublu Knock-Out- pt primii 8 jucatori calificati
                         timp de joc: 45 min/byo yomi 30 sec
                         Culorile jucatorilor sunt inversate fata de turneul de calificare (in caz ca au jucat)

*Obs: meci final- pot fi 2 partide in caz de egalitate

**in caz ca vor fi mai putini jucatori intr-una din grupe se poate reduce numarul de runde de calificare 
in grupa respectiva
**programul rundelor poate fi devansat in acest caz

Program:

Vineri 22 apr- sosirea participantilor, cazare, inscrierea preliminara a participantilor etc

Sambata 23 apr
 9.00.. 9.30 Validarea inscrierilor
10.00..11.00 runda 1
11.00..12.00 runda 2
12.00..13.00 runda 3
13.00..14.00 runda 4
14.00..15.00 pauza de masa
15.00..16.30 runda 1 dublu knock-out
16.30..18.00 runda 2 dublu knock-out

Duminica 24 apr
09.00..10.30 runda 3 dublu knock-out
10.30..12.00 runda 4 dublu knock-out
12.00..13.30 semifinalale
13.30..15.00 meci locuri 2-3
15.00..16.30 finala
17.00 festivitatea de premiere

In paralel se va organiza si un concurs OPEN, cu 4-6 runde, in functie de numarul de participanti,
in sistem MacMahon, timp de gandire 30 min/byo yomi 30 sec

Campionatul National de Studenti si Tineret 2016

In perioada 15 – 17 aprilie se va desfasura Campionatul National de Studenti si Tineret 2016.

Locatie:

Colegiul Tehnic Edmond Nicolau Braila (http://www.edmondnicolaubr.webs.com/)

Cazare:

Colegiul Tehnic Edmond Nicolau Braila: 15 lei patul (camere curate, toaleta si dusul comune); cazarea este chiar in curtea colegiului, care are locuri de parcare, spatiu de plimbare, teren de sport.

Program:

- 15 aprilie cazare si inscriere, 
- 16-17 aprilie concurs (regulamentul concursului va fi stabilit de catre Toma Iulian)
Participanti: jucatori nascuti in 1991 inclusiv, care implinesc maxim 25 ani in anul concursului.

Taxe:

- Catre Federatie (legitimare, dreptul anual de joc, pentru cei care nu au achitat deja aceste taxe la 
competitiile federale anterioare din anul curent), 
- Catre organizatorul local : 10 lei.

Contact organizator local:

0774638938
0744931455

Sistem concurs: MacMahon 6 runde cu grupa de top de 16-24 jucatori

Timp de joc: 45 min/byo yomi 30 sec

Program:

In paralel se va organiza si un concurs OPEN, cu 4-6 runde, in functie de numarul de participanti, in sistem similar timp de gandire 30 min/byo yomi 30 secunde

Concurs pentru postul de economist IA

ANUNT

In conformitate cu dispozitiile Regulamentului -cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzator functiilor contractuale si a criteriilor de promovare in grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar platit din fonduri publice, aprobat prin H.G. nr.286/2011, cu rnodificarile si completarile ulterioare, Federatia Romana de GO organizeaza concurs pentru ocuparea pe perioada nedeterminata pentru postul de economist IA.

Functii de executie (studii superioare): 1 post de economist IA – contabilitate

Telefon: 0730120710

Mai multe informati gasiti in documentul : anunt

Rezultatele concursului pentru postul de economist 1A

concurs_contabil

Trofeul FRGO Junior

Sub 20 de ani

1 Dobranis Darius         1d RO  Bist  3    3    5    15   0+     2+/w   3+/b    |15049716
2 Vlad Gabriela_Viorica   5k RO  CSOV  2    2    5    15   3+/w   1-/b   0+      |15725380
3 Mastan Diana            3k RO  Bist  1    1    5    15   2-/b   0+     1-/w    |14649250

Sub 16 de ani

1 State Silvestru           2d RO  Bucu  9    6    36   224  6+/w    2+/b    3+/b    4+/w    5+/b    7+/w     |15362039
 2 Dobranis Denis            3d RO  Bist  8    5    37   223  7+/b    1-/w    6+/w    3+/w    4+/b    5+/b     |15350038
 3 Grigoriu Elian_Ioan       2d RO  Galt  7    4    38   222  5+/b    4+/w    1-/w    2-/b    7+/w    6+/b     |15974420
 4 State Sebastian           8k RO  Bucu  6    3    35   187  13+/b   3-/b    5+/w    1-/b    2-/w    8+/w     |15413035
 5 Gigoi George              5k RO  CSOV  5    2    39   201  3-/w    10+/b   4-/b    6+/w    1-/w    2-/w     |17049043
 6 Nitu Mircea               7k RO  CSOV  5    2    38   202  1-/b    7+/w    2-/b    5-/b    11+/w   3-/w     |15674725
 7 Dogaru Alexandru_Teodor  10k RO  Bucu  5    2    37   187  2-/w    6-/b    9+/b    8+/w    3-/b    1-/b     |16037802
 8 Mihaiu Andrei            15k RO  CSOV  4    4    21   142  16+/w   11+/w   12+/b   7-/b    9+/b    4-/b     |17349893
 9 Grigorescu Ioana         16k RO  CSOV  4    4    17   129  14+/w   16+/b   7-/w    10+/b   8-/w    12+/w    |16033798
10 Stancu Nicoleta_Iulia    16k RO  CSOV  4    4    17   122  15+/b   5-/w    14+/w   9-/w    12+/w   13+/b    |17062045
11 Ganfaleanu Victor        18k RO  CSOV  4    4    15   127  12+/w   8-/b    16+/w   14+/b   6-/b    15+/b    |17374126
12 Danculea Codrin          18k RO  CSOV  2    2    20   100  11-/b   15+/w   8-/w    13+/w   10-/b   9-/b     |17413495
13 Ciurlea Aisa_Ruxandra    19k RO  CSOV  2    2    16   120  4-/w    14-/b   15+/w   12-/b   16+/w   10-/w    |17362906
14 Ionita Stefan            20k RO  CSOV  2    2    16   97   9-/b    13+/w   10-/b   11-/w   15-/b   16+/w    |17513386
15 Bolan Ovidiu_Andrei      20k RO  Miov  2    2    14   102  10-/w   12-/b   13-/b   16+/b   14+/w   11-/w   
16 Irimia Tiberiu           20k RO  Miov  0    0    18   99   8-/b    9-/w    11-/b   15-/w   13-/b   14-/b   

Sub 12 ani

1 Arsinoaia Ioan_Alexandru    2k RO  Tims  6    6    17   123  31+/w   33+/b   11+/w   23+/b   5+/b    2+/w     |16213263
 2 Vasilescu Maria            15k RO  CSOV  5    5    20   134  14+/b   31+/w   23+/b   5+/w    8+/w    1-/b     |17033973
 3 Vochescu Alexandra         13k RO  Drob  5    5    17   125  16+/w   5-/b    35+/b   9+/w    23+/w   10+/b    |16886925
 4 Oprea Ioana                16k RO  CSOV  5    5    17   109  29+/b   15-/w   24+/w   22+/b   14+/w   6+/b     |17025052
 5 Rotarita Stefan_Adrian      8k RO  Boto  4    4    27   109  21+/w   3+/w    6+/b    2-/b    1-/w    8+/b    
 6 Vasiloanca-Smirnov Victor  15k RO  Brai  4    4    24   124  10+/w   9+/b    5-/w    15+/b   7+/b    4-/w     |15325827
 7 Stanciu Antonia            19k RO  CSOV  4    4    22   114  12+/w   13+/b   15+/b   8-/b    6-/w    16+/w    |17649830
 8 Matei Mihai                14k RO  Brai  4    4    21   117  18+/w   25+/b   20+/b   7+/w    2-/b    5-/w     |17049472
 9 Boldeanu Dragos            16k RO  Brai  4    4    20   117  24+/b   6-/w    12+/w   3-/b    26+/b   14+/b    |16750349
10 Miu Stefan                 16k RO  Drob  4    4    20   109  6-/b    30+/w   18+/b   17+/w   16+/b   3-/w     |17362345
11 Vatafu Dominic             16k RO  CSOV  4    4    19   111  20+/w   17+/b   1-/b    14-/b   28+/w   23+/w    |17362125
12 Belu Alexandru             17k RO  CSOV  4    4    17   114  7-/b    29+/w   9-/b    31+/w   19+/w   17+/b    |17474501
13 Voicu Alexandru            17k RO  CSOV  4    4    16   108  28+/b   7-/w    14-/w   30+/w   27+/b   18+/b    |17086058
14 Dumitru Daniel_Stefan      17k RO  CSOV  3    3    23   106  2-/w    32+/b   13+/b   11+/w   4-/b    9-/w     |17486502
15 Muresan_Lucian Alexandru   18k RO  Cluj  3    3    18   114  35+/b   4+/b    7-/w    6-/w    17-/w   27+/w    |17386072
16 Marosan Emma               17k RO  CSOV  3    3    18   108  3-/b    35+/w   25+/w   19+/b   10-/w   7-/b     |17013051
17 Oprea Viorel               17k RO  CSOV  3    3    18   104  27+/w   11-/w   32+/b   10-/b   15+/b   12-/w    |17013975
18 Stancu Cristian            17k RO  CSOV  3    3    17   103  8-/b    34+/w   10-/w   25+/b   24+/b   13-/w    |17001974
19 Mocofan Alexandru_Andrei   17k RO  Drob  3    3    16   92   22-/w   27+/b   26+/w   16-/w   12-/b   25+/w    |17325341
20 Popescu Melania            20k RO  Drob  3    3    15   114  11-/b   28+/w   8-/w    26-/b   31+/b   24+/b    |17374346
21 Zanfir Alexandru_Gabriel   19k RO  Drob  3    3    10   114  5-/b    24-/w   31-/b   35+/w   33+/w   26+/w    |17337342
22 Iancu Luca_Sebastian       16k RO  Galt  3    2    9    47   19+/b   0=      0=      4-/w    0=      32+/w    |16801840
23 Constantin Andrei          20k RO  Brai  2    2    23   103  32+/w   26+/b   2-/w    1-/w    3-/b    11-/b   
24 Liga Ioana                 18k RO  Brai  2    2    20   94   9-/w    21+/b   4-/b    28+/b   18-/w   20-/w    |17062485
25 Sora Damian                20k RO  Crav  2    2    16   101  30+/b   8-/w    16-/b   18-/w   32+/w   19-/b    |16949867
26 Guna Cassiana              19k RO  CSOV  2    2    16   94   34+/b   23-/w   19-/b   20+/w   9-/w    21-/b    |17086047
27 Biber Andrei               20k RO  CSOV  2    2    16   94   17-/b   19-/w   33+/w   29+/b   13-/w   15-/b    |17637829
28 Liga Iulia                 20k RO  Brai  2    2    15   102  13-/w   20-/b   30+/b   24-/w   11-/b   35+/w    |17262168
29 Liga Maria                 20k RO  Brai  2    2    15   98   4-/w    12-/b   34+/b   27-/w   30-/w   31+/b    |17613827
30 Constantin Cristina        20k RO  Brai  2    2    15   92   25-/w   10-/b   28-/w   13-/b   29+/b   34+/w   
31 Carausan Nicolaus          20k RO  Drob  1    1    23   94   1-/b    2-/b    21+/w   12-/b   20-/w   29-/w   
32 Similaru Bianca            20k RO  Drob  1    1    14   99   23-/b   14-/w   17-/w   34+/b   25-/b   22-/b    |17833167
33 Pirlea Tudor               20k RO  Bucu  1    0    11   43   0=      1-/w    27-/b   0=      21-/b   0=      
34 Cimpeanu Dragos            20k RO  Drob  1    1    10   94   26-/w   18-/b   29-/w   32-/w   35+/b   30-/b    |17398348
35 Cheregi Paul               20k RO  Orad  0    0    17   88   15-/w   16-/b   3-/w    21-/b   34-/w   28-/b   

Rezultate Busteni Open 2016

1 Mihaiu Andrei             15k RO  CSOV  18   14   9+/b    8+/w    14+/w   11+/b   7+/b    3+/w    5+/w    0=      0+      10+/b   0+      13+/w   4+/b    2+/b    6+/w     |17349893
 2 Voicu Alexandru           17k RO  CSOV  17   13   10+/b   15+/w   13+/w   4+/b    0=      6+/w    9+/b    8+/b    14+/w   11+/b   7+/w    3+/b    5+/w    1-/w    0+       |17086058
 3 Ganfaleanu Victor         18k RO  CSOV  16   12   14+/b   11+/w   7+/w    0=      5+/b    1-/b    12+/w   10+/w   15+/b   13+/w   4+/b    2-/w    6+/b    9+/w    8+/w     |17374126
 4 Miu Stefan                16k RO  Drob  15   11   15+/w   13+/b   0=      2-/w    6+/b    9+/b    8+/w    14+/b   11+/w   7+/b    3-/w    5+/b    1-/w    0+      10+/b    |17362345
 5 Belu Alexandru            17k RO  CSOV  13   9    8+/w    14+/b   11+/b   7-/w    3-/w    0=      1-/b    12+/b   10+/w   0+      13+/b   4-/w    2-/b    6+/w    9+/b     |17474501
 6 Oprea Viorel              18k RO  CSOV  13   9    12+/w   10+/b   15+/b   13+/w   4-/w    2-/b    0=      9+/w    8+/b    14+/b   11+/w   7+/b    3-/w    5-/b    1-/b     |17013975
 7 Guna Cassiana             20k RO  CSOV  13   9    11+/w   0=      3-/b    5+/b    1-/w    12+/w   10+/b   15+/b   13+/w   4-/w    2-/b    6-/w    9+/b    8+/b    14+/w    |17086047
 8 Bolan Ovidiu_Andrei       20k RO  Miov  11   7    5-/b    1-/b    12+/w   10+/w   15+/b   13+/w   4-/b    2-/w    6-/w    9+/b    0=      14+/w   11+/b   7-/w    3-/b    
 9 Zanfir Alexandru_Gabriel  19k RO  Drob  9    5    1-/w    12-/b   10+/w   15+/b   13+/b   4-/w    2-/w    6-/b    0=      8-/w    14+/b   11+/b   7-/w    3-/b    5-/w     |17337342
10 Irimia Tiberiu            20k RO  Miov  9    5    2-/w    6-/w    9-/b    8-/b    14+/w   11+/b   7-/w    3-/b    5-/b    1-/w    0+      0=      0+      13+/b   4-/w    
11 Carausan Nicolaus         20k RO  Drob  7    3    7-/b    3-/b    5-/w    1-/w    12-/b   10-/w   15+/w   13+/b   4-/b    2-/w    6-/b    9-/w    8-/w    14+/b   0=       |17862273
12 Similaru Bianca           20k RO  Drob  7    3    6-/b    9+/w    8-/b    14+/w   11+/w   7-/b    3-/b    5-/w    0=      0=      0=      0=      0=      0=      0=       |17833167
13 Cheregi Paul              20k RO  Orad  6    2    0=      4-/w    2-/b    6-/b    9-/w    8-/b    14-/w   11-/w   7-/b    3-/b    5-/w    1-/b    0+      10-/w   0+       |17886275
14 Sora Damian               20k RO  Crav  6    2    3-/w    5-/w    1-/b    12-/b   10-/b   15+/w   13+/b   4-/w    2-/b    6-/w    9-/w    8-/b    0=      11-/w   7-/b     |16949867
15 Cimpeanu Dragos           20k RO  Drob  3    0    4-/b    2-/b    6-/w    9-/w    8-/w    14-/b   11-/b   7-/w    3-/w    0=      0=      0=      0=      0=      0=       |17398348

Rezultate Campionatul National Feminin

1 Sora Adelina               1d RO  Crav  9    4    37   247  11+/b   2+/w    4+/w    3+/b    0=      0=      0=       |10337371
 2 Vlad Gabriela_Viorica      5k RO  CSOV  8    4    45   284  4-/w    1-/b    3+/w    5+/b    4+/b    0=      3+/b     |15725380
 3 Taranu Mihaela             5k RO  Bucu  7    3    47   298  0+      4+/b    2-/b    1-/w    0=      4+/b    2-/w     |14613379
 4 Mastan Diana               3k RO  Bist  6    2    48   270  2+/b    3-/w    1-/b    8+/w    2-/w    3-/w    0=       |14649250
 5 Grigorescu Ioana          16k RO  CSOV  6    4    29   158  7+/w    6+/w    10+/b   2-/w    9+/b    0=      0=       |16033798
 6 Vasilescu Maria           15k RO  CSOV  6    4    24   129  9+/w    5-/b    14+/w   7+/b    12+/w   0=      0=       |17033973
 7 Stancu Nicoleta_Iulia     16k RO  CSOV  5    3    24   130  5-/b    16+/w   11+/b   6-/w    10+/b   0=      0=       |17062045
 8 Marosan Emma              17k RO  CSOV  5    3    21   144  10-/w   17+/b   9+/w    4-/b    14+/b   0=      0=       |17013051
 9 Oprea Ioana               16k RO  CSOV  4    2    26   124  6-/b    12+/w   8-/b    13+/w   5-/w    0=      0=       |17025052
10 Vochescu Alexandra        13k RO  Drob  4    2    25   124  8+/b    13+/w   5-/w    12-/b   7-/w    0=      0=       |16886925
11 Matei Mirela              17k RO  Brai  4    2    23   111  1-/w    15+/b   7-/w    0=      13+/b   0=      0=       |17298743
12 Stanciu Antonia           19k RO  CSOV  4    3    18   99   18+/w   9-/b    17+/b   10+/w   6-/b    0=      0=       |17649830
13 Tarita-Campeanu Otilia    20k RO  CSRB  3    2    18   103  14+/w   10-/b   15+/w   9-/b    11-/w   0=      0=       |17662513
14 Popescu Melania           20k RO  Drob  3    2    18   89   13-/b   18+/w   6-/b    16+/b   8-/w    0=      0=       |17374346
15 Vasiloanca-Smirnov Irina  18k RO  Brai  3    2    11   67   0+      11-/w   13-/b   0=      16+/b   0=      0=       |15762560
16 Similaru Bianca           20k RO  Drob  2    1    15   77   17-/w   7-/b    18+/b   14-/w   15-/w   0=      0=       |17833167
17 Liga Ioana                18k RO  Brai  2    1    13   65   16+/b   8-/w    12-/w   0=      18-/b   0=      0=       |17062485
18 Liga Iulia                20k RO  Brai  2    1    11   64   12-/b   14-/b   16-/w   0=      17+/w   0=      0=       |17262168

CE Juniori pe echipe

ce_junior

S-a terminat ieri Campionatul European de juniori pe echipe. Selectionata Romaniei a ocupat in final locul al 2-lea, dupa victorii cu Germania 3-2, Franta 5-0 si Rusia B 4-1 si o singura infrangere, cu Rusia A 1-4.

Clasamentul final: Rusia A, Romania, Germania, Rusia B, Ucraina, UK, Franta, etc.

S-au jucat 4 runde MacMahon pe 2 grupe elvetiene de cate 6 echipe si s-a incheiat cu 4 echipe la egalitate de puncte, departajate intre ele prin numarul de victorii la tabla si mai apoi prin suma punctelor adversarilor. Lupta intre primele 3 cele mai bune echipe a fost foarte stransa si o singura victorie in plus in meciul cu Rusia ne-ar fi dus pe locul I tot asa cum o singura infrangere in plus in oricare dintre meciuri ne-ar fi trimis pe locul IV.

Clasamentul complet si detaliile la: http://eurogofed.org/eygtc/

Felicitari tuturor juniorilor nostri pentru victorii si nu in ultimul rand capitanului de echipa Mihai Serban pentru efortul depus. La anu’ si la mai mare!