Author Archive

Convocare Adunarea Generala Extraordinara a F.R.GO – Bucuresti 12.10.2018

Conform deciziei Biroului Federal al Federatiei Romane de GO din data de 05.09.2018, se convoaca 
Adunarea Generala Extraordinara in data de 12.10.2018, ora 12.00, conform convocatorului atasat.

Atasat mai aveti si modelul de delegatie.

180912 - AGEx 181012 - Convocator AGEx

180912 - AGEx 181012 - model delegatie AGEx

Candidaturile se primesc conform articolului 42 din statut pana pe 22 septembrie pe adresele de mail 
secretariatfrgo@gmail.com plus sebastian.ilie@gmail.com (pe ambele adrese, secretariatfrgo@gmail.com 
fiind inca detinuta in mod abuziv de Sora Sorin Adrian).

Convocare Adunarea Generala Extraordinara a F.R.GO – Bucuresti 14.07.2018

Dupa  Adunarea Generala Ordinara (programata la ora 12), conform deciziei Biroului Federal al 
Federatiei Romane de GO din data de 08.06.2018, se convoaca Adunarea Generala Extraordinara la ora 16, 
conform convocatorului atasat.

Atasat mai aveti si modelul de delegatie, precum si anexele convocatorului.

180613 - AGEx 180714 - Convocator AGEx

180613 - AGEx 180714 - model delegatie AGEx

Anexa 1 - Sesizare 4147 din 180416

Anexa 2 - Completare sesizare 4147

Semifinala Campionatului National de Seniori , Curtea de Arges , 12-13 mai 2018

Domnul academician Gheorghe Paun (in calitate de organizator) impreuna cu Clubul Sportiv de GO Meijin Pitesti au placerea de a va invita in perioada 12-13 mai la Curtea de Arges la Semifinala Campionatului National de Seniori, editia 2018.

Au drept de participare jucatorii de nivel dan, mai putin campionul si vicecampionul de anul trecut (Cristian Pop si Cornel Burzo), care sunt calificati direct in finala. Participantii trebuie sa aiba taxa de viza anuala achitata, iar cluburile din care fac parte sa aiba achitata cotizatia anuala.

Cazarea participantilor se va face la hotel Posada http://www.hotelposada.ro. Competitia propriu-zisa va avea loc in cadrul aceluiasi hotel.

Pentru cei care se inscriu pana pe data de 30 aprilie, taxa de participare este ZERO lei. Dupa aceasta data, taxa de participare va fi de 50 de lei.

Ar fi de preferat cazarea participantilor sa se faca incepand cu data de vineri 11 mai, concursul va incepe sambata cat de devreme. Detaliile tehnice legate de desfasurarea propriu-zisa a turneului le vom trimite in zilele urmatoare.

Pentru cazare, inscrieri, informatii suplimentare etc, va rugam sa luati legatura cu: Sebastian Ilie sebastian.ilie@gmail.com 0733 / 696.410 Va asteptam!
   
Update: Participanti inscrisi pana la 04.05.2018 inclusiv.
1    Bajenaru Dragos            CSRB	6D	2596
2    Serban Mihai		Sakata	5D	2479
3    Cioata Daniel		Meijin	5D	2444
4    Grigoriu Elian		Atari	4D	2394
5    Oprisan Liviu 		CSRB	4D	2327
6    Iugulescu Dan		Sakata	3D	2302
7    Tir Daniel                 Meijin	3D	2288
8    Ghetu George		Sakata	3D	2270
9    Chirila George		CSRB	2D	2245
10   Sora Sorin                 Oltenia	4D	2225
11   Sandulescu Romulus         CSRB	2D	2170
12   Toma Iulian		Atari	3D	2094
13   Vasiloanca Codrin          Atari   1D      2032
14   Vlad Gabriela		Hikaru	1D	2004
+
15   Dogeanu Daniel             Meijin  2K      1928  joker
16   Barbu Tiberiu              CSRB    3K      1813  joker
AFIS GO CURTEA DE ARGES

Campionatele Nationale de Juniori si Tineret Sibiu 2018

  Asociatia Confucius din Sibiu impreuna cu Federatia Romana de Go are placerea de a va invita la Campionatul 
National de Juniori si Campionatul National de Tineret, editia 2018. 

  Evenimentele vor avea loc in perioada 12-15 aprilie, iar locul desfasurarii turneului va fi la Facultatea de 
Medicina ULBS Victor Papilian din Sibiu. 

  Precizam ca echipa de organizare nu isi asuma responsabilitatea pentru cazarea participantilor, asa ca va 
recomandam sa faceti rezervare din timp. Lasam mai jos niste variante de cazare, atat pentru participanti cat si 
pentru grupurile mai mari de copii. Mai multe detalii pe booking!

Pensiunea Hermanstadt ; Hotel Rin ; Smart Hostel ; Pensiunea La Viorel ; Hotel Apollo ; B13 Hostel ; 
Pensiunea Casa Frieda ; Pensiunea Maria ; Pensiunea Ileana ; Hotel Ibis ; Style Residence Sibiu Rooms and Studios ;
Pensiunea Daniel ; Pensiunea Lion.

  De asemenea avem si o pagina de Facebook unde vom posta mai multe detalii si poze. Va invitam sa o accesati aici.

  Vom reveni cu mai multe detalii  despre regulamentul de joc, taxa de participare si programul concursului 
in cel mai scurt timp.


  Va asteptam cu drag,

Gabriela Vlad 0754506713
Sorin Padurariu 0758063969

UPDATE :
Regulamentul Campionatului Național de Juniori
Regulamentul Campionatului National de Tineret si Studenti
Programul concursurilor
Formularul de inscriere
Lista cu participanti

Calendar competitional 2018

Competitii nationale
1	ian 20-21      CN Veterani                    40 ani          Bucuresti          Chirila George  
2	feb 05-08      FRGO Junior                    3 categorii     V. Dornei          Taranu Catalin	
3	feb 08-09      CN Feminin                                     V. Dornei          Taranu Catalin	 
4	feb 09-10      CN Perechi                                     V. Dornei          Taranu Catalin	 	
5	apr 12-15      CN Tineret                     U25             Sibiu              Padurariu Sorin,Vlad Gabriela
6	apr 12-15      CN Juniori                     6 categorii     Sibiu              Padurariu Sorin,Vlad Gabriela	
7	mai 12-13      1/2 CN Seniori                 nivel DAN       Curtea de Arges    Paun Gheorghe 	
8	iunie 24-30    Tabara lot national seniori                    mare 	
9	iunie 24-30    CN GO Rapid                                    mare	
10	iunie 24-30    CN GO Blitz                                    mare
11	iunie 24-30    CN 13x13                                       mare		
12	iunie 24-30    CN 9x9                                         mare
13	sept 16 max    1/2 Cupa Romaniei              nivel KYU       diverse orase 		
14	sep 21-23      Finala Cupa Romaniei           nivel DAN       Craiova            Sora Sorin
15	oct            Turneu international                           Timisoara          Moldovan Zamfir
16	oct 20-21      Trofeul SHODAN                                 Bucuresti
17	oct 29-5 nov   Cantonament juniori                            Timisoara          Moldovan Zamfir,Taranu Catalin
18	nov 08-11      Finala CN Seniori              primii 8        Pitesti            Ilie Sebastian
19	dec 01-02      CN Echipe                                      Bucuresti

Competitii internationale
1   mart 29-31     CE Juniori                                     Kiev	
2   mart           Irish Confucius Cup                            Dublin	
3   apr 07-08      European Pair Go Championship                  Ascona	
4   mart 31-02apr  45th Paris International tourney               Paris	
5   apr 26-29      3rd European Grand Slam tournament             Berlin
6   mai 19-21      Kido Cup                                       Hamburg
7   mai 02-09      WAGC – Japonia                                 Tokyo
8   26iul-12aug    62nd European Go Congress                      Pisa
9   iul 18-23      CM juniori                                     Bacharach		
10  sept-oct       Cupa Koreea                                    Koreea	

Cantonament loturi nationale de juniori

Cantonamentul se va desfășura in București in perioada 29.11-03.12.2017 cu cazare la hotel La Casa.

Componentii loturilor vor avea asigurate cazarea si masa gratuite. Pentru ceilalti participanti , cazarea costa 60 de lei de persoana.

Lectiile sustinute de domnul Catalin Taranu 5p , antrenorul federal se vor desfasura la Scoala 179.

Domnul Catalin Taranu ii va contacta pe cei calificati in loturile nationale de juniori , cu speranța ca își vor menține locul cu conștiinciozitate .

Rezultate Finala Cupei Romaniei , Craiova 23-24 septembrie 2017

Turneul principal
 1 Burzo Cornel                 6d RO  BaMa  5    5    5    16   66   9+/w    16+/w   11+/b   3+/b    2+/b     
 2 Pop Cristian                 7d RO  CSRB  4    4    4    17   64   20+/w   5+/w    4+/b    8+/b    1-/w     
 3 Cioata Daniel                4d RO  Pits  4    4    4    15   70   10+/b   13+/w   6+/b    1-/w    14+/b    
 4 Bajenaru Dragos              6d RO  CSRB  4    4    4    14   73   12+/b   7+/w    2-/w    17+/b   6+/w   
 5 Calota Lucretiu              5d RO  StAl  4    4    4    12   71   18+/w   2-/b    13+/w   12+/w   7+/b
 6 Sora Sorin                   4d RO  Crai  3    3    3    16   64   15+/b   9+/b    3-/w    11+/w   4-/b
 7 Chirila George               2d RO  CSRB  3    3    3    16   60   8+/w    4-/b    17+/w   10+/w   5-/w
 8 Dobranis Darius              2d RO  Bist  3    3    3    12   69   7-/b    19+/w   14+/b   2-/w    15+/w
 9 Caraivan Alexandru           3d RO  Brai  3    3    3    12   66   1-/b    6-/w    19+/b   21+/w   12+/w
10 Ginguta George               2d RO  Cluj  3    3    3    12   65   3-/w    21+/b   15+/w   7-/b    13+/b
11 Dobranis Denis               3d RO  Bist  3    3    3    11   64   22+/b   14+/w   1-/w    6-/b    19+/b
12 Iugulescu Sergiu_Dan         3d RO  Cluj  2    2    2    14   59   4-/w    20+/b   16+/w   5-/b    9-/b
13 Badea Alin                   1d RO  Crav  2    2    2    13   60   19+/w   3-/b    5-/b    20+/w   10-/w
14 Sora Adelina                 1d RO  Crai  2    2    2    13   59   17+/w   11-/b   8-/w    18+/b   3-/w
15 Dobrescu Marius-Adrian       4k RO  CSRB  2    2    2    12   62   6-/w    18+/b   10-/b   16+/w   8-/b
16 Guga Mircea_Alexandru        4k RO  CSRB  2    2    2    11   61   21+/w   1-/b    12-/b   15-/b   20+/w
17 Gigoi George                 3k RO  CSOV  2    2    2    10   62   14-/b   22+/w   7-/b    4-/w    18+/w
18 Bogaciev Iulian_Andi         3k RO  CSRB  1    1    1    11   56   5-/b    15-/w   21+/b   14-/w   17-/b
19 Minjina Dragos               6k RO  CSRB  1    1    1    11   56   13-/b   8-/b    9-/w    22+/w   11-/w
20 Nitu Mircea                  4k RO  CSOV  1    1    1    10   63   2-/b    12-/w   22+/w   13-/b   16-/b
21 Barbu Tiberiu                2k RO  Bucu  1    1    1    9    54   16-/b   10-/w   18-/w   9-/b    22+/b
22 Dogaru Alexandru_Teodor      6k RO  CSRB  0    0    0    8    51   11-/w   17-/b   20-/b   19-/b   21-/w

Turneu open A
1 Vieru Andrei                       9k RO  CSOV  3    3    3    12   8    2-/b   6-/w   4+/w   3+/w   5+/b
2 Serban Radu                        7k RO  MEIJ  3    3    3    12   7    1+/w   5-/w   3+/b   6+/w   4-/b
3 Radulescu Mihnea                   8k RO  Bucu  3    3    3    12   6    5+/w   4+/b   2-/w   1-/b   6+/b
4 Bolan Ovidiu_Andrei               10k RO  MEIJ  3    3    3    12   6    6+/b   3-/w   1-/b   5+/b   2+/w
5 Fistoiu Bogdan                    10k RO  MEIJ  2    2    2    13   4    3-/b   2+/b   6+/b   4-/w   1-/w
6 Stanciu Antonia                   10k RO  CSOV  1    1    1    14   3    4-/w   1+/b   5-/w   2-/b   3-/w

Turneu open B
 1 Stoica Ioan                 11k RO  MEIJ  9    4    9    42   195  9+/b    6+/b    3+/w    2+/w    4-/w
 2 Dobranis Vasile             12k RO  Bist  9    4    9    40   185  15+/w   5+/b    7+/b    1-/b    11+/w
 3 Pituru Rares_Andrei         15k RO  Cara  9    4    9    38   197  11+/w   10+/b   1-/b    9+/w    5+/w
 4 Irimia Tiberiu              13k RO  MEIJ  9    4    9    38   187  5-/w    20+/b   12+/b   6+/w    1+/b
 5 Vasilescu Maria             11k RO  CSOV  8    3    8    40   181  4+/b    2-/w    21+/b   7+/w    3-/b
 6 Gheorghe Madalin_Alexandru  13k RO  Cara  8    3    8    39   187  14+/b   1-/w    10+/b   4-/b    13+/w
 7 Balasoiu Liviu              14k RO  CSOV  8    3    8    35   183  26+/w   12+/b   2-/w    5-/b    10+/b
 8 Andrei Ana-Cristina         15k RO  CSOV  8    3    8    33   184  10-/w   17-/b   18+/w   12+/b   9+/b
 9 Dumitru Daniel_Stefan       13k RO  CSOV  7    2    7    40   185  1-/w    11+/b   13+/b   3-/b    8-/w
10 Tarita-Campeanu Otilia      14k RO  361B  7    2    7    38   173  8+/b    3-/w    6-/w    22+/b   7-/w
11 Zamfir Bogdan_Adrian        15k RO  Cara  7    2    7    37   177  3-/b    9-/w    23+/w   14+/w   2-/b
12 Rotunjanu Ada_Mihaela       15k RO  Cara  7    2    7    37   164  13+/b   7-/w    4-/w    8-/w    24+/b
13 Marosan Emma                13k RO  CSOV  7    2    7    35   186  12-/w   14+/b   9-/w    17+/b   6-/b
14 Dumitrescu Vlad             14k RO  Cara  7    2    7    34   176  6-/w    13-/w   19+/b   11-/b   18+/w
15 Dumbrava Mihai_Cristian     13k RO  CSRB  8    2    7    31   158  2-/b    19+/b   17+/w   0=      0=
16 Keller Victor_Theodor       17k RO  CSOV  7    4    7    29   158  22+/w   18-/b   20+/b   19+/w   17+/b
17 Tolos Darius                16k RO  Cara  6    2    6    36   161  18+/b   8+/w    15-/b   13-/w   16-/w
18 Stoica Stelian              16k RO  MEIJ  6    2    6    33   162  17-/w   16+/w   8-/b    21+/w   14-/b
19 Grigore David               16k RO  Cara  6    2    6    32   152  21+/b   15-/w   14-/w   16-/b   22+/b
20 Tolos Flavius               17k RO  Cara  6    3    6    29   140  30+/b   4-/w    16-/w   23+/b   21+/w
21 Burzo Diana                 16k RO  BaMa  5    1    5    30   162  19-/w   26+/b   5-/w    18-/b   20-/b
22 Dumitrescu Alexia           17k RO  Cara  5    2    5    28   147  16-/b   27+/b   26+/w   10-/w   19-/w
23 Pirlea Tudor                18k RO  CSRB  5    3    5    25   133  32+/w   24+/w   11-/b   20-/w   26+/b
24 Doldurea Vlad               18k RO  Cara  5    3    5    23   128  27+/w   23-/b   31+/w   26+/b   12-/w
25 Rotunjanu Ema               20k RO  Cara  5    5    5    17   75   0+      33+/b   34+/w   29+/b   28+/w
26 Grosu Robert                16k RO  CSOV  4    0    4    28   141  7-/b    21-/w   22-/b   24-/w   23-/w
27 Pirlea Bogdan               18k RO  CSRB  4    2    4    20   99   24-/b   22-/w   29-/w   30+/b   33+/w
28 Raicu Yannis                20k RO  Cara  4    4    4    15   82   36+/b   32+/w   30+/w   31+/b   25-/b
29 Zamfir Ana_Maria            20k RO  Cara  4    4    4    15   76   37+/b   35+/w   27+/b   25-/w   31+/b
30 Dumitru Victor              18k RO  CSOV  3    1    3    18   95   20-/w   31-/b   28-/b   27-/w   36+/b
31 Micuta Rares                19k RO  Cara  3    2    3    18   84   34+/b   30+/w   24-/b   28-/w   29-/w
32 Sarafolean Alessia          19k RO  CSOV  3    2    3    16   80   23-/b   28-/b   35+/w   33-/w   34+/w
33 Neagu Darius                20k RO  Cara  3    3    3    15   78   35+/b   25-/w   36+/w   32+/b   27-/b
34 Dumitru Silviu              20k RO  CSOV  2    2    2    13   73   31-/w   0+      25-/b   37+/w   32-/b
35 Fatu Corina                 20k RO  CSOV  2    2    2    12   68   33-/w   29-/b   32-/b   36+/w   37+/w
36 Grosu Eduard                20k RO  CSOV  1    1    1    13   69   28-/w   37+/b   33-/b   35-/b   30-/w
37 Sora Damian                 20k RO  Crav  1    1    1    9    62   29-/w   36-/w   0+      34-/b   35-/b