Cupa VolGo 2016 si CN pe Echipe 2016

Campionatul National de Go se va desfasura la Casa de Cultura Voluntari , bd Tudor Vladimirescu nr 40 , in perioada 3-4 decembrie incepand de sambata ora 10 – 3 runde si duminica de la ora 10 – 2 runde . Echipele vor fi formate obligatoriu din 4 jucatori , de preferat din acelasi club . Timp de gandire o ora si 30 sec /mutare bio yomi .

Pe data de 3 decembrie, la ora 10 , Clubul Sportiv Orasenesc Voluntari 2005 si ACS Hikaru vor organiza a patra editie a Cupei VolGo ce se va desfasura la Casa de Cultura Voluntari , bd Tudor Vladimirescu nr 40, destinata exclusiv copiilor cu virsta maxima de 16 ani (17 neimpliniti).

Ca si anul trecut, concursul se va desfasura pe categorii de tarie de joc (vor fi cel putin 3 categorii) si va fi dotat cu diplome (inclusiv de participare), medalii si cupe. Tot ca si anul trecut, toti copiii vor primi cadouri de la Mos NiGOlae (dulciuri – dar sper ca nu numai…).

Concursul va fi sponsorizat de Primaria Voluntari (care va asigura diplomele, medaliile si cupele), de mine personal (voi contribui cu 1000 de lei) si prin donatiile parintilor. Oricine poate contribui, daca doreste – exista si un cont bancar, plus posibilitatea PayPal la adresa another_brick@intelligencia.com (cu specificatia “Pentru VolGo”!).

Contact (miticablajinu@yahoo.com) sau telefon 0724036209. Marius Ion

Rezultate concursuri in tabara de vara Olimp, 2016

CN Seniori, Olimp 2016 - Clasament Final
Place Name                      Club      Level	   Score	1	2	3	4	5	6	7   
   1  Burzo, Cornel          	BaMa	  6 Dan	    7	    5+  6+	3+	0+	8+	2+	4+ 
   2  Bajenaru, Dragos   		CSRB	  6 Dan	    6	    6+	3+	7+	8+	4+	1-	5+ 
   3  Pop, Cristian         	CSRB	  7 Dan  	5	    8+	2-	1-	5+	6+	4+	0+ 
   4  Corlan, Lucian     		CSRB	  5 Dan  	4	    7+	5+	8+	6+	2-	3-	1- 
   6  Sora, Sorin       		Crav	  4 Dan  	3	    1-	4-	6+	3-	0+	8+	2- 
   5  Iugulescu, Sergiu_Dan	    Cluj	  3 Dan  	2	    2-	1-	5-	4-	3-	0+	8+ 
   7  Sora, Adelina  			Crav	  1 Dan  	1	    4-	8+	2-	 -	 -	-	 - 
   8  Chirila, George  		    CSRB	  2 Dan  	0	    3-	7-	4-	2-	1-	5-	6-
CN Rapid, Olimp 2016 - Clasament Final
Place Name                   Level  Club  Score  Points  SOS SOSOS 1	 2	   3	 4	   5     6
1 Pitrop Alexandru-Petre      4d    Boto  13        6    60   355  4+    3+    2+    7+    5+    6+
2 Grigoriu Elian_Ioan         2d    Galt  12        5    61   354  6+    5+    1-    3+    4+    7+
3 Chirila George              2d    CSRB  11        4    59   351  7+    1-    6+    2-    8+    4+
4 Arsinoaia Ioan_Alexandru    2k    Tims  10        3    57   310  1-    8+    9+    10+   2-    3-
5 Iugulescu Sergiu_Dan        3d    Cluj  10        3    56   336  0=    2-    7+    6+    1-    8+
6 Sora Sorin                  4d    Crav  9         2    60   338  2-    7+    3-    5-    11+   1-
7 Arsinoaia Viorel            2d    Tims  8         1    62   339  3-    6-    5-    1-    9+    2-
8 Nitu Mircea                 8k    CSOV  7         3    51   291  11+   4-    10+   9+    3-    5-
9 Rotarita Stefan_Adrian      9k    Boto  7         3    43   274  10+   11+   4-    8-    7-    12+
10 Tudor Patricia             8k    CSRB  7         3    36   239  9-    19+   8-    4-    12+   11+
11 Serban Radu                6k    Pits  6         2    40   235  8-    9-    13+   14+   6-    10-
12 Oprican Andrei            17k    Drob  5         4    28   173  0+    18+   16+   13+   10-   9-
13 Tarita-Campeanu Otilia    16k    CSRB  5         4    26   141  15+   14+   11-   12-   17+   18+
14 Bolan Ovidiu_Andrei       17k    Miov  5         4    19   144  16+   13-   17+   11-   18+   20+
15 Irimia Tiberiu            17k    Miov  5         4    14   124  13-   17-   18+   16+   20+   19+
16 Pirlea Tudor              19k    CSRB  3         3    19   119  14-   20+   12-   15-   19+   17+
17 Popa Florin               18k    Drob  3         3    19   117  19+   15+   14-   20+   13-   16-
18 Cenuse Andrei-Lucian      19k    Drob  2         2    21   126  20+   12-   15-   19+   14-   13-
19 Pirlea Bogdan             18k    CSRB  1         1    20   128  17-   10-   20+   18-   16-   15-
20 Sora Damian               20k    Crav  0         0    19   112  18-   16-   19-   17-   15-   14-   
OLIMP OPEN 2016 - Clasament Final

Place Name                      Club    Level Rating Score       1       2         3        4         5         6          Points  SOS  SOSOS
1  Pitrop, Alexandru-Petre      Boto  	 4 Dan  2360    11	    6+/w      2+/w     3+/b      8+/b     7+/b      -           5      47    282 
2  Arsinoaia, Viorel             Tims  	 2 Dan  2107    10      7+/w      1-/b     4+/b      -        3+/b      -           3      48    269 
3  Iugulescu, Sergiu_Dan         Cluj  	 3 Dan  2312     9      8+/b      4+/w     1-/w      5+/w     2-/w      -           3      51    276 
4  Sora, Sorin                   Crav  	 4 Dan  2241     9      5+/w      3-/b     2-/w      free      -        -           2      48    265 
5  Arsinoaia, Ioan_Alexandru    Tims  	 2 Kyu  1920     9      4-/b      7+/w     6+/w      3-/b     8+/b      -           3      46    282 
6  Bordea, George                Drob  	 1 Dan  1955     9      1-/b      8+/w     5-/b      7+/b      -        -           2      45    267 
7  Rotarita, Stefan_Adrian      Boto  	 9 Kyu  1160     7      2-/b      5-/b     8+/w      6-/w     1-/w      -           1      51    273 
8  Serban, Radu                  Pits  	 6 Kyu  1512     6      3-/w      6-/b     7-/b      1-/w     5-/w      -           0      51    276 
9  Oprican, Andrei                Drob 	19 Kyu   214     6   	12+/w     10+/b    11+/w     12+/b    10+/w    11+/b        6      12    120 
10  Popa, Florin                  Drob 	19 Kyu   208     4   	11+/b     9-/w     12+/b     11+/w    9-/b     12+/w        4      16    112 
11  Pirlea, Tudor                 CSRB 	19 Kyu   206     2   	10-/w     12+/b    9-/b      10-/b    12+/w    9-/w         2      20    104 
12  Pirlea, Bogdan                CSRB 	18 Kyu   314     0    	9-/b      11-/w    10-/w     9-/w     11-/b    10-/b        0      24     96

Adunarea Generala Ordinara a FEDERATIEI ROMANE DE GO 2016

Federatia Romana de Go
Calea Piscului, nr. 10
Bucuresti
Nr. 39 din 17.05.2016
CONVOCATOR
Avand in vedere Hotararea Biroului Federal din data de 13.02. 2016 ;
Conform dispozitiilor art.31 alin.(1) si art. 35 din Statutul FR GO, se convoaca
Adunarea Generala Ordinara a FEDERATIEI ROMANE DE GO pentru data de 02.07. 2016,
ora 14:00 la Olimp , Judetul Constanta , in locatia Hotel Majestic, cu urmatoarea ordine de zi:
1.Constatarea intrunirii cvorumului adunarii generale.
2.Aprobarea ordinii de zi.
3.Alocutiunea presedintelui.
4.Desemnarea a 1-3 persoane pentru intocmirea procesului verbal oficial .
5.Aprobarea afilierii de noi membri, suspendari, si/sau excluderi de membrii afiliati .
6. Prezentarea si aprobarea Raportului Cenzorului si descarcarea de gestiune pentru anul 2015
7. Prezentarea programului de activitate, a calendarului competitional intern si international si a
proiectului de buget pe anul 2017 .
8. Revizuire Regulamente .
9. Alinierea regulamentelor FR Go la regulamentele federatiilor internationale.
10 . Aprobarea taxelor si vizelor pentru anul 2017.
11. Cluburile organizatoare de competitii unde taxa de participare a sportivilor este aprobata de
biroul federal , vor putea pastra diferenta de bani din taxe dupa plata arbitrajului .
12. Diverse.
Membrii afiliati pot face propuneri pentru completarea si/sau modificarea ordinii de zi in
termen de 7 zile de la comunicare. Propunerile pentru completarea si/sau modificarea ordinii
de zi se supun votului adunarii generale.
Conform art.32 din statut « la adunarea generala au drept de vot numai membrii afiliati
care si-au achitat toate taxele, vizele, cotizatiile si au participat in anul precedent la cel putin o
competitie din calendarul competitional national al federatiei. »
In ziua sedintei delegatii desemnati sa participe la adunarea generala vor prezenta in
original delegatia semnata si stampilata de reprezentantul legal al structurii sportive care i-a
imputernicit, conform modelului anexat.

Presedinte,
Sora Sorin Adrian

Campionatul National de juniori 2016- Cupa Regelui

Campionatul National de juniori 2016- Cupa Regelui se va desfasura in perioada 22-24 Aprilie 2016

Locatie

Scoala 179 Bucuresti , str. Ardealului nr. 34 , sector 1.

Cazare

Cazarea este oferita la Colegiul Tehnic Media, str, Jiului nr. 163, sector 1, camere de 4 persoane.

Contact

Telefon organizator : d-na Camelia State – 0766.353916.

Participanti

Jucatori nascuti in 1998 inclusiv, care implinesc maxim 18 ani in anul concursului.
Grupe de varsta:
*sub  8 ani......nascuti in 2008 inclusiv
*sub 10 ani......nascuti in 2006 inclusiv
*sub 12 ani......nascuti in 2004 inclusiv
*sub 14 ani......nascuti in 2002 inclusiv
*sub 16 ani......nascuti in 2000 inclusiv
*sub 18 ani......nascuti in 1998 inclusiv

Sistem concurs:

*turneu de calificare: elvetian sau MacMahon 4 runde cu grupa de top de max 12-16 jucatori
                       timp de joc 30 min/ byoyomi 30 sec
                       Culorile jucatorilor sunt stabilite de programul de arbitraj

*finala dublu Knock-Out- pt primii 8 jucatori calificati
                         timp de joc: 45 min/byo yomi 30 sec
                         Culorile jucatorilor sunt inversate fata de turneul de calificare (in caz ca au jucat)

*Obs: meci final- pot fi 2 partide in caz de egalitate

**in caz ca vor fi mai putini jucatori intr-una din grupe se poate reduce numarul de runde de calificare 
in grupa respectiva
**programul rundelor poate fi devansat in acest caz

Program:

Vineri 22 apr- sosirea participantilor, cazare, inscrierea preliminara a participantilor etc

Sambata 23 apr
 9.00.. 9.30 Validarea inscrierilor
10.00..11.00 runda 1
11.00..12.00 runda 2
12.00..13.00 runda 3
13.00..14.00 runda 4
14.00..15.00 pauza de masa
15.00..16.30 runda 1 dublu knock-out
16.30..18.00 runda 2 dublu knock-out

Duminica 24 apr
09.00..10.30 runda 3 dublu knock-out
10.30..12.00 runda 4 dublu knock-out
12.00..13.30 semifinalale
13.30..15.00 meci locuri 2-3
15.00..16.30 finala
17.00 festivitatea de premiere

In paralel se va organiza si un concurs OPEN, cu 4-6 runde, in functie de numarul de participanti,
in sistem MacMahon, timp de gandire 30 min/byo yomi 30 sec

Concurs pentru postul de economist IA

ANUNT

In conformitate cu dispozitiile Regulamentului -cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzator functiilor contractuale si a criteriilor de promovare in grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar platit din fonduri publice, aprobat prin H.G. nr.286/2011, cu rnodificarile si completarile ulterioare, Federatia Romana de GO organizeaza concurs pentru ocuparea pe perioada nedeterminata pentru postul de economist IA.

Functii de executie (studii superioare): 1 post de economist IA – contabilitate

Telefon: 0730120710

Mai multe informati gasiti in documentul : anunt

Rezultatele concursului pentru postul de economist 1A

concurs_contabil

FRGO Junior , CN Feminin , CN Perechi , Busteni 10-14 februarie H SILVA

miercuri 10.02. HOTEL SILVA BUSTENI 13-16 primirea participantilor . 17-18.30 lectii Catalin Taranu joi 11.02 9.30-10 finalizare inscrieri FRGO Junior CN Feminin 13-16 inscrierea participantelor 10 runda 1 12-13 simultane , comentarii partide 16 runda 1 14.30-16 lectii Catalin Taranu 16 runda 2 18 runda 2 18 runda 3 vineri 12.02 10 runda 4 10 runda 3 12-13 simultane , comentarii partide 14.30-16 lectii Catalin Taranu 16 runda 5 16 runda 4 18 runda 6 18 runda 5 20 Festivitste de premiere sambata 13.02 9.30-10 inscrieri CN Perechi 10 runda 1 12 Adunarea Generala a FRGO 16 runda 2 18 runda 3 duminica 14.02 10 runda 4 12 runda 5 15 Festivitate de premiere Juniorii care se inscriu pana la 19.01. beneficiaza de reducere 1/2 din taxa de participare . Taxa FRGO Junior cu lectii si celelalte concursuri 50 lei . CN Feminin 25 lei . CN Perechi 25 lei .

Pierre de Coubertin

Proiectul Pierre de Coubertin cuprinde 3 faze :
  • Faza de selectie între 15 septembrie si 29 octombrie
  • Faza de pregătire s-a încheiat cu succes in perioada 30.10.2015-08.11.2015 la Snagov. Copiii au fost minunați, i-am avut ca lectori si antrenori pe Catalin Taranu , Cornel Burzo, Cristian Pop, Sorin Sora, Codrin Vasiloanca, George Chirila, George Bordea, Marius Ion . Vasi Bunea . Am descoperit noi talente !
  • Faza finala de competiție, la Severin 27-29 noiembrie. Va reamintim ca in aceeași perioada avem CN Feminin si CN Echipe . Va asteptam !