Rezultate concursuri in tabara de vara Olimp, 2016

CN Seniori, Olimp 2016 - Clasament Final
Place Name                      Club      Level	   Score	1	2	3	4	5	6	7   
   1  Burzo, Cornel          	BaMa	  6 Dan	    7	    5+  6+	3+	0+	8+	2+	4+ 
   2  Bajenaru, Dragos   		CSRB	  6 Dan	    6	    6+	3+	7+	8+	4+	1-	5+ 
   3  Pop, Cristian         	CSRB	  7 Dan  	5	    8+	2-	1-	5+	6+	4+	0+ 
   4  Corlan, Lucian     		CSRB	  5 Dan  	4	    7+	5+	8+	6+	2-	3-	1- 
   6  Sora, Sorin       		Crav	  4 Dan  	3	    1-	4-	6+	3-	0+	8+	2- 
   5  Iugulescu, Sergiu_Dan	    Cluj	  3 Dan  	2	    2-	1-	5-	4-	3-	0+	8+ 
   7  Sora, Adelina  			Crav	  1 Dan  	1	    4-	8+	2-	 -	 -	-	 - 
   8  Chirila, George  		    CSRB	  2 Dan  	0	    3-	7-	4-	2-	1-	5-	6-
CN Rapid, Olimp 2016 - Clasament Final
Place Name                   Level  Club  Score  Points  SOS SOSOS 1	 2	   3	 4	   5     6
1 Pitrop Alexandru-Petre      4d    Boto  13        6    60   355  4+    3+    2+    7+    5+    6+
2 Grigoriu Elian_Ioan         2d    Galt  12        5    61   354  6+    5+    1-    3+    4+    7+
3 Chirila George              2d    CSRB  11        4    59   351  7+    1-    6+    2-    8+    4+
4 Arsinoaia Ioan_Alexandru    2k    Tims  10        3    57   310  1-    8+    9+    10+   2-    3-
5 Iugulescu Sergiu_Dan        3d    Cluj  10        3    56   336  0=    2-    7+    6+    1-    8+
6 Sora Sorin                  4d    Crav  9         2    60   338  2-    7+    3-    5-    11+   1-
7 Arsinoaia Viorel            2d    Tims  8         1    62   339  3-    6-    5-    1-    9+    2-
8 Nitu Mircea                 8k    CSOV  7         3    51   291  11+   4-    10+   9+    3-    5-
9 Rotarita Stefan_Adrian      9k    Boto  7         3    43   274  10+   11+   4-    8-    7-    12+
10 Tudor Patricia             8k    CSRB  7         3    36   239  9-    19+   8-    4-    12+   11+
11 Serban Radu                6k    Pits  6         2    40   235  8-    9-    13+   14+   6-    10-
12 Oprican Andrei            17k    Drob  5         4    28   173  0+    18+   16+   13+   10-   9-
13 Tarita-Campeanu Otilia    16k    CSRB  5         4    26   141  15+   14+   11-   12-   17+   18+
14 Bolan Ovidiu_Andrei       17k    Miov  5         4    19   144  16+   13-   17+   11-   18+   20+
15 Irimia Tiberiu            17k    Miov  5         4    14   124  13-   17-   18+   16+   20+   19+
16 Pirlea Tudor              19k    CSRB  3         3    19   119  14-   20+   12-   15-   19+   17+
17 Popa Florin               18k    Drob  3         3    19   117  19+   15+   14-   20+   13-   16-
18 Cenuse Andrei-Lucian      19k    Drob  2         2    21   126  20+   12-   15-   19+   14-   13-
19 Pirlea Bogdan             18k    CSRB  1         1    20   128  17-   10-   20+   18-   16-   15-
20 Sora Damian               20k    Crav  0         0    19   112  18-   16-   19-   17-   15-   14-   
OLIMP OPEN 2016 - Clasament Final

Place Name                      Club    Level Rating Score       1       2         3        4         5         6          Points  SOS  SOSOS
1  Pitrop, Alexandru-Petre      Boto  	 4 Dan  2360    11	    6+/w      2+/w     3+/b      8+/b     7+/b      -           5      47    282 
2  Arsinoaia, Viorel             Tims  	 2 Dan  2107    10      7+/w      1-/b     4+/b      -        3+/b      -           3      48    269 
3  Iugulescu, Sergiu_Dan         Cluj  	 3 Dan  2312     9      8+/b      4+/w     1-/w      5+/w     2-/w      -           3      51    276 
4  Sora, Sorin                   Crav  	 4 Dan  2241     9      5+/w      3-/b     2-/w      free      -        -           2      48    265 
5  Arsinoaia, Ioan_Alexandru    Tims  	 2 Kyu  1920     9      4-/b      7+/w     6+/w      3-/b     8+/b      -           3      46    282 
6  Bordea, George                Drob  	 1 Dan  1955     9      1-/b      8+/w     5-/b      7+/b      -        -           2      45    267 
7  Rotarita, Stefan_Adrian      Boto  	 9 Kyu  1160     7      2-/b      5-/b     8+/w      6-/w     1-/w      -           1      51    273 
8  Serban, Radu                  Pits  	 6 Kyu  1512     6      3-/w      6-/b     7-/b      1-/w     5-/w      -           0      51    276 
9  Oprican, Andrei                Drob 	19 Kyu   214     6   	12+/w     10+/b    11+/w     12+/b    10+/w    11+/b        6      12    120 
10  Popa, Florin                  Drob 	19 Kyu   208     4   	11+/b     9-/w     12+/b     11+/w    9-/b     12+/w        4      16    112 
11  Pirlea, Tudor                 CSRB 	19 Kyu   206     2   	10-/w     12+/b    9-/b      10-/b    12+/w    9-/w         2      20    104 
12  Pirlea, Bogdan                CSRB 	18 Kyu   314     0    	9-/b      11-/w    10-/w     9-/w     11-/b    10-/b        0      24     96

Adunarea Generala Ordinara a FEDERATIEI ROMANE DE GO 2016

Federatia Romana de Go
Calea Piscului, nr. 10
Bucuresti
Nr. 39 din 17.05.2016
CONVOCATOR
Avand in vedere Hotararea Biroului Federal din data de 13.02. 2016 ;
Conform dispozitiilor art.31 alin.(1) si art. 35 din Statutul FR GO, se convoaca
Adunarea Generala Ordinara a FEDERATIEI ROMANE DE GO pentru data de 02.07. 2016,
ora 14:00 la Olimp , Judetul Constanta , in locatia Hotel Majestic, cu urmatoarea ordine de zi:
1.Constatarea intrunirii cvorumului adunarii generale.
2.Aprobarea ordinii de zi.
3.Alocutiunea presedintelui.
4.Desemnarea a 1-3 persoane pentru intocmirea procesului verbal oficial .
5.Aprobarea afilierii de noi membri, suspendari, si/sau excluderi de membrii afiliati .
6. Prezentarea si aprobarea Raportului Cenzorului si descarcarea de gestiune pentru anul 2015
7. Prezentarea programului de activitate, a calendarului competitional intern si international si a
proiectului de buget pe anul 2017 .
8. Revizuire Regulamente .
9. Alinierea regulamentelor FR Go la regulamentele federatiilor internationale.
10 . Aprobarea taxelor si vizelor pentru anul 2017.
11. Cluburile organizatoare de competitii unde taxa de participare a sportivilor este aprobata de
biroul federal , vor putea pastra diferenta de bani din taxe dupa plata arbitrajului .
12. Diverse.
Membrii afiliati pot face propuneri pentru completarea si/sau modificarea ordinii de zi in
termen de 7 zile de la comunicare. Propunerile pentru completarea si/sau modificarea ordinii
de zi se supun votului adunarii generale.
Conform art.32 din statut « la adunarea generala au drept de vot numai membrii afiliati
care si-au achitat toate taxele, vizele, cotizatiile si au participat in anul precedent la cel putin o
competitie din calendarul competitional national al federatiei. »
In ziua sedintei delegatii desemnati sa participe la adunarea generala vor prezenta in
original delegatia semnata si stampilata de reprezentantul legal al structurii sportive care i-a
imputernicit, conform modelului anexat.

Presedinte,
Sora Sorin Adrian

Campionatul National de juniori 2016- Cupa Regelui

Campionatul National de juniori 2016- Cupa Regelui se va desfasura in perioada 22-24 Aprilie 2016

Locatie

Scoala 179 Bucuresti , str. Ardealului nr. 34 , sector 1.

Cazare

Cazarea este oferita la Colegiul Tehnic Media, str, Jiului nr. 163, sector 1, camere de 4 persoane.

Contact

Telefon organizator : d-na Camelia State – 0766.353916.

Participanti

Jucatori nascuti in 1998 inclusiv, care implinesc maxim 18 ani in anul concursului.
Grupe de varsta:
*sub  8 ani......nascuti in 2008 inclusiv
*sub 10 ani......nascuti in 2006 inclusiv
*sub 12 ani......nascuti in 2004 inclusiv
*sub 14 ani......nascuti in 2002 inclusiv
*sub 16 ani......nascuti in 2000 inclusiv
*sub 18 ani......nascuti in 1998 inclusiv

Sistem concurs:

*turneu de calificare: elvetian sau MacMahon 4 runde cu grupa de top de max 12-16 jucatori
                       timp de joc 30 min/ byoyomi 30 sec
                       Culorile jucatorilor sunt stabilite de programul de arbitraj

*finala dublu Knock-Out- pt primii 8 jucatori calificati
                         timp de joc: 45 min/byo yomi 30 sec
                         Culorile jucatorilor sunt inversate fata de turneul de calificare (in caz ca au jucat)

*Obs: meci final- pot fi 2 partide in caz de egalitate

**in caz ca vor fi mai putini jucatori intr-una din grupe se poate reduce numarul de runde de calificare 
in grupa respectiva
**programul rundelor poate fi devansat in acest caz

Program:

Vineri 22 apr- sosirea participantilor, cazare, inscrierea preliminara a participantilor etc

Sambata 23 apr
 9.00.. 9.30 Validarea inscrierilor
10.00..11.00 runda 1
11.00..12.00 runda 2
12.00..13.00 runda 3
13.00..14.00 runda 4
14.00..15.00 pauza de masa
15.00..16.30 runda 1 dublu knock-out
16.30..18.00 runda 2 dublu knock-out

Duminica 24 apr
09.00..10.30 runda 3 dublu knock-out
10.30..12.00 runda 4 dublu knock-out
12.00..13.30 semifinalale
13.30..15.00 meci locuri 2-3
15.00..16.30 finala
17.00 festivitatea de premiere

In paralel se va organiza si un concurs OPEN, cu 4-6 runde, in functie de numarul de participanti,
in sistem MacMahon, timp de gandire 30 min/byo yomi 30 sec

Concurs pentru postul de economist IA

ANUNT

In conformitate cu dispozitiile Regulamentului -cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzator functiilor contractuale si a criteriilor de promovare in grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar platit din fonduri publice, aprobat prin H.G. nr.286/2011, cu rnodificarile si completarile ulterioare, Federatia Romana de GO organizeaza concurs pentru ocuparea pe perioada nedeterminata pentru postul de economist IA.

Functii de executie (studii superioare): 1 post de economist IA – contabilitate

Telefon: 0730120710

Mai multe informati gasiti in documentul : anunt

Rezultatele concursului pentru postul de economist 1A

concurs_contabil

FRGO Junior , CN Feminin , CN Perechi , Busteni 10-14 februarie H SILVA

miercuri 10.02. HOTEL SILVA BUSTENI 13-16 primirea participantilor . 17-18.30 lectii Catalin Taranu joi 11.02 9.30-10 finalizare inscrieri FRGO Junior CN Feminin 13-16 inscrierea participantelor 10 runda 1 12-13 simultane , comentarii partide 16 runda 1 14.30-16 lectii Catalin Taranu 16 runda 2 18 runda 2 18 runda 3 vineri 12.02 10 runda 4 10 runda 3 12-13 simultane , comentarii partide 14.30-16 lectii Catalin Taranu 16 runda 5 16 runda 4 18 runda 6 18 runda 5 20 Festivitste de premiere sambata 13.02 9.30-10 inscrieri CN Perechi 10 runda 1 12 Adunarea Generala a FRGO 16 runda 2 18 runda 3 duminica 14.02 10 runda 4 12 runda 5 15 Festivitate de premiere Juniorii care se inscriu pana la 19.01. beneficiaza de reducere 1/2 din taxa de participare . Taxa FRGO Junior cu lectii si celelalte concursuri 50 lei . CN Feminin 25 lei . CN Perechi 25 lei .

Pierre de Coubertin

Proiectul Pierre de Coubertin cuprinde 3 faze :
  • Faza de selectie între 15 septembrie si 29 octombrie
  • Faza de pregătire s-a încheiat cu succes in perioada 30.10.2015-08.11.2015 la Snagov. Copiii au fost minunați, i-am avut ca lectori si antrenori pe Catalin Taranu , Cornel Burzo, Cristian Pop, Sorin Sora, Codrin Vasiloanca, George Chirila, George Bordea, Marius Ion . Vasi Bunea . Am descoperit noi talente !
  • Faza finala de competiție, la Severin 27-29 noiembrie. Va reamintim ca in aceeași perioada avem CN Feminin si CN Echipe . Va asteptam !