Calendar competitional 2018

Competitii nationale
1	ian 20-21      CN Veterani                    40 ani          Bucuresti          Chirila George  
2	feb 05-08      FRGO Junior                    3 categorii     V. Dornei          Taranu Catalin	
3	feb 08-09      CN Feminin                                     V. Dornei          Taranu Catalin	 
4	feb 09-10      CN Perechi                                     V. Dornei          Taranu Catalin	 	
5	apr 12-15      CN Tineret                     U25             Sibiu              Padurariu Sorin,Vlad Gabriela
6	apr 12-15      CN Juniori                     6 categorii     Sibiu              Padurariu Sorin,Vlad Gabriela	
7	mai 12-13      1/2 CN Seniori                 nivel DAN       Curtea de Arges    Paun Gheorghe 	
8	iunie 24-30    Tabara lot national seniori                    mare 	
9	iunie 24-30    CN GO Rapid                                    mare	
10	iunie 24-30    CN GO Blitz                                    mare
11	iunie 24-30    CN 13x13                                       mare		
12	iunie 24-30    CN 9x9                                         mare
13	sept 16 max    1/2 Cupa Romaniei              nivel KYU       diverse orase 		
14	sep 21-23      Finala Cupa Romaniei           nivel DAN       Craiova            Sora Sorin
15	oct            Turneu international                           Timisoara          Moldovan Zamfir
16	oct 20-21      Trofeul SHODAN                                 Bucuresti
17	oct 29-5 nov   Cantonament juniori                            Timisoara          Moldovan Zamfir,Taranu Catalin
18	nov 08-11      Finala CN Seniori              primii 8        Pitesti            Ilie Sebastian
19	dec 01-02      CN Echipe                                      Bucuresti

Competitii internationale
1   mart 29-31     CE Juniori                                     Kiev	
2   mart           Irish Confucius Cup                            Dublin	
3   apr 07-08      European Pair Go Championship                  Ascona	
4   mart 31-02apr  45th Paris International tourney               Paris	
5   apr 26-29      3rd European Grand Slam tournament             Berlin
6   mai 19-21      Kido Cup                                       Hamburg
7   mai 02-09      WAGC – Japonia                                 Tokyo
8   26iul-12aug    62nd European Go Congress                      Pisa
9   iul 18-23      CM juniori                                     Bacharach		
10  sept-oct       Cupa Koreea                                    Koreea	

Calendar competitional 2017

Competitii nationale

1    ian 21-22      CN Veterani        40 ani             Bucuresti
2    feb 07-08      FRGO Junior        3 categ            V. Dornei    
3    feb 09-10      CN Feminin                            V. Dornei     
4    feb 10-11      CN Perechi                            V. Dornei         
5    feb (optional) CN 13x13                              V. Dornei        
6    feb (optional) CN 9x9                                V. Dornei
7    mart 25-26     Open international                    Cluj-Napoca        
8    apr 27-28      CN Tineret si Studenti    U25/U30     B. Felix         
9    apr 29-30      CN Juniori        6 categ             B. Felix        
10   iunie 03-04    1/2 CN Seniori        nivel DAN       Mioveni     
11   iunie 22-25    Finala CN Seniori    primii 8         Mamaia
12   iunie 19-25    Tabara lot GO                         Mamaia     
13   iunie 19-25    CN GO Rapid                           Mamaia    
14   iunie 19-25    CN GO Blitz                           Mamaia    
15   sept 17 max    1/2 Cupa Romaniei     nivel KYU       Braila,CSRB,Voluntari,Oradea etc            
16   sep 23-24      Finala Cupa Romaniei    nivel DAN     Craiova         
17   oct 14-15      Trofeul SHODAN                        Bucuresti    
18   dec 02-03      CN Echipe                             Voluntari    
        
Competitii internationale

1    febr 18-20     CE Juniori                            Grenoble    
2    mart 03-05     Irish Confucius Cup                   Dublin    
3    apr 01-02      European Pair Go Championship         Strasbourg    
4    apr 15-17      45th Paris International tourney      Paris    
5    apr 28-mai 01  3rd European Grand Slam tournament    Berlin    
6    mai-iunie      WAGC – China                           China 
7    iul 22-aug 06  61st European Go Congress             Oberhof
8    august         CE Feminin                            ??    
9    oct-nov        Cupa Koreea                           Koreea    

Calendar Competitional

Calendar competitional 2016

1. CN Veterani                      23-24 ianuarie       CSRB Bucuresti 
2. Cupa FRGO Junior                 9-14  februarie      Busteni
3. CN Feminin                       11-12 februarie      Busteni 
4. CN Perechi                       13-14 februarie      Busteni
5. CN Tineret                       15-17 aprilie        Braila
6. CN Juniori Cupa Regelui          22-24 aprilie        Bucuresti
7. Semifinala CN Seniori            27-29 mai            Bucuresti
8. Finala CN Seniori                26 iunie-03 iulie    Mangalia
9. CN Blitz                         28-29 iunie          Mangalia
10. CN GO Rapid                     30 iunie-02 iulie    Mangalia
11. Semifinala Cupa Romaniei        3-4 sept             Voluntari
12. Semifinala Cupa Romaniei        3-4 sept             Oradea	
13. Finala Cupa Romaniei Rotary     23-25 sept           Craiova
14. Turneul Shodan                  15-16 octombrie      Bucuresti
15. CN Echipe                       2-4 decembrie        Voluntari 

Competitii cluburi

1. Go Vest Oradea cu Marele Trofeu Radu Baciu 
2. Sakata Cluj cu Liga Online