Semifinala Cupei Romaniei la Go

In zilele de 3 si 4 septembrie va avea loc, la Voluntari, Semifinala Cupei Romaniei la Go. Concursul va avea loc la Casa de Cultura a Orasului Voluntari (Bdul Tudor Vladimirescu 40, linga Politia Voluntari), incepind cu ora 10 a zilei de 3 septembrie. La semifinale pot participa jucatorii cu rangul de cel mult 1 kyu EGD (va fi luat in considerare GoR), jucatorii de peste 1 dan fiind calificati direct in finala. (Danistii sunt rugati sa nu vina la semifinala, pentru ca ar influenta clasamentul). Se vor califica in finala primii 25% dintre jucatorii participanti, plus toti jucatorii care termina cu acelasi punctaj cu ultimul dintre cei 25% din frunte. Asadar, avind in vedere ca la Voluntari vor veni toti elevii mei, vor fi destul de multe locuri calificatoare puse in joc! Ii astept la concurs pe toti prietenii mei din tara, copii sau adulti.

As fi recunoscator daca v-ati anunta venirea la telefonul 0724036209. Cu respect, Marius

Rezultate semifinala CN 2016

Sportivii calificati la Finala Campionatului National de Go alaturi de 
Pop Cristian loc 2 si Burzo Cornel loc 1 in 2015 sunt :
1. Chirila George  
2. Bajenaru Dragos  
3. Sora Sorin 
4. Iugulescu Dan  
5. Corlan Lucian  
6. Șanta Ionel                             
Rezerve (in cazul in care cei calificati nu confirma pana la 20.06.2016): 
7. Sora Adelina  
8. Câmpenu Bogdan  

Cantonamentul de vara al FRGO Olimp 2016

In perioada 26.06.2016 - 03.07.2016 se va desfasura la Olimp - Hotel Majestic, 
Finala Campionatului National de Go.
In paralel se vor desfasura CN de Go Rapid, Turneu Open, simultane, lectii. 
Adunarea Generala a FRGO va avea loc pe 02.07, la ora 14.
Locatia desfasurarii evenimentelor este statiunea Olimp , Hotel Majestic.
Pretul unei nopti de cazare, cu mic dejun inclus(bufet suedez):
    120 RON  camera dubla 
    105 RON  camera single
    200 RON pentru apartament
Copiii pana la 7 ani au gratuitate la cazare.         
Exista meniuri de copii 15 lei pentru pranz sau cina.
Taxa participare cantonament: 50 lei/persoana, sau 25 lei pentru participare la un singur alt concurs.
Salile de concurs, parcare, piscina si sauna sunt puse la dispozitie gratuit.
Pentru rezervari trebuie achitata cotravaloarea unei nopti de cazare in contul hotelului 
    RO87BTRL01401202363006XX, 
    Banca Transilvania Mangalia
    SC TransilvaniavEstival 2002 SA
Totodata trebuie transmisa o nota de rezervare la adresa de e-mail georgebordea@yahoo.com cu 
urmatoarele detalii: 
Nume si prenume, data de sosire, data de plecare, persoana cu care sta in camera (daca este cazul).

Pentru informatii suplimentare nu ezitati sa ne contactati :
    Adrian Sorin Sora  0766/497712
    George Bordea      0730/120710
Inscrierile se pot face si pe forum la urmatorul link http://www.goforum.ro/viewtopic.php?f=27&t=240

Semifinala Campionatului National 2016

In perioada 28-29 Mai 2016 se va desfasura Semifinala Campionatului National de Go, 
Primii 6 jucatori se vor califica pentru finala ce se va desfasura in cantonamentul de la mare 
in perioada 26.06-03.07.2016 si vor avea asigurata cazarea de catre FRGO .
Taxa de participare  20 lei de persoana. 

Locatia  
    Bucuresti, scoala 179, str Ardealului nr 34, sect 1. 
    
Inscrierea participantilor se va face in 28.05. intre orele 9,30-9,59.
Timp de gandire o ora si 15 min. Bioyomi 30 sec.
Program:
  Sambata 
    R1 - 10.30    
    R2 - 14.00    
    R3 - 17.00   
  Duminica   
    R4 - 10.00    
    R5 - 13.00  
    Festivitatea de premiere - 16.30

DATA LIMITA  OBLIGATORIE DE CONFIRMARE A PARTICIPARII CELOR CALIFICATI ESTE 15.06.2016  

Cazare Campionatul National de Juniori 2016 – Cupa Regelui

Locatie Colegiul Tehnic Media, str, Jiului nr. 163, sector 1, camere de 4 persoane.
Grupul de  30 persoane (Cupa  Regelui) )va fi cazat in camerele 31, 32, 36, 38, 39, 40, 42, 55, 62 și de rezervă camera 28.
Vor servi cina în data de 23 și 24 iar micul dejun în zilele de 24 și 25. Preț 35 lei/persoană x 2zile( 20 lei cazarea, 15 lei mic dejun si cina/ zi)
Telefon organizator : d-na Camelia State – 0766.353916.

Campionatul National de Studenti si Tineret 2016

In perioada 15 – 17 aprilie se va desfasura Campionatul National de Studenti si Tineret 2016.

Locatie:

Colegiul Tehnic Edmond Nicolau Braila (http://www.edmondnicolaubr.webs.com/)

Cazare:

Colegiul Tehnic Edmond Nicolau Braila: 15 lei patul (camere curate, toaleta si dusul comune); cazarea este chiar in curtea colegiului, care are locuri de parcare, spatiu de plimbare, teren de sport.

Program:

- 15 aprilie cazare si inscriere, 
- 16-17 aprilie concurs (regulamentul concursului va fi stabilit de catre Toma Iulian)
Participanti: jucatori nascuti in 1991 inclusiv, care implinesc maxim 25 ani in anul concursului.

Taxe:

- Catre Federatie (legitimare, dreptul anual de joc, pentru cei care nu au achitat deja aceste taxe la 
competitiile federale anterioare din anul curent), 
- Catre organizatorul local : 10 lei.

Contact organizator local:

0774638938
0744931455

Sistem concurs: MacMahon 6 runde cu grupa de top de 16-24 jucatori

Timp de joc: 45 min/byo yomi 30 sec

Program:

In paralel se va organiza si un concurs OPEN, cu 4-6 runde, in functie de numarul de participanti, in sistem similar timp de gandire 30 min/byo yomi 30 secunde

Trofeul FRGO Junior

Sub 20 de ani

1 Dobranis Darius         1d RO  Bist  3    3    5    15   0+     2+/w   3+/b    |15049716
2 Vlad Gabriela_Viorica   5k RO  CSOV  2    2    5    15   3+/w   1-/b   0+      |15725380
3 Mastan Diana            3k RO  Bist  1    1    5    15   2-/b   0+     1-/w    |14649250

Sub 16 de ani

1 State Silvestru           2d RO  Bucu  9    6    36   224  6+/w    2+/b    3+/b    4+/w    5+/b    7+/w     |15362039
 2 Dobranis Denis            3d RO  Bist  8    5    37   223  7+/b    1-/w    6+/w    3+/w    4+/b    5+/b     |15350038
 3 Grigoriu Elian_Ioan       2d RO  Galt  7    4    38   222  5+/b    4+/w    1-/w    2-/b    7+/w    6+/b     |15974420
 4 State Sebastian           8k RO  Bucu  6    3    35   187  13+/b   3-/b    5+/w    1-/b    2-/w    8+/w     |15413035
 5 Gigoi George              5k RO  CSOV  5    2    39   201  3-/w    10+/b   4-/b    6+/w    1-/w    2-/w     |17049043
 6 Nitu Mircea               7k RO  CSOV  5    2    38   202  1-/b    7+/w    2-/b    5-/b    11+/w   3-/w     |15674725
 7 Dogaru Alexandru_Teodor  10k RO  Bucu  5    2    37   187  2-/w    6-/b    9+/b    8+/w    3-/b    1-/b     |16037802
 8 Mihaiu Andrei            15k RO  CSOV  4    4    21   142  16+/w   11+/w   12+/b   7-/b    9+/b    4-/b     |17349893
 9 Grigorescu Ioana         16k RO  CSOV  4    4    17   129  14+/w   16+/b   7-/w    10+/b   8-/w    12+/w    |16033798
10 Stancu Nicoleta_Iulia    16k RO  CSOV  4    4    17   122  15+/b   5-/w    14+/w   9-/w    12+/w   13+/b    |17062045
11 Ganfaleanu Victor        18k RO  CSOV  4    4    15   127  12+/w   8-/b    16+/w   14+/b   6-/b    15+/b    |17374126
12 Danculea Codrin          18k RO  CSOV  2    2    20   100  11-/b   15+/w   8-/w    13+/w   10-/b   9-/b     |17413495
13 Ciurlea Aisa_Ruxandra    19k RO  CSOV  2    2    16   120  4-/w    14-/b   15+/w   12-/b   16+/w   10-/w    |17362906
14 Ionita Stefan            20k RO  CSOV  2    2    16   97   9-/b    13+/w   10-/b   11-/w   15-/b   16+/w    |17513386
15 Bolan Ovidiu_Andrei      20k RO  Miov  2    2    14   102  10-/w   12-/b   13-/b   16+/b   14+/w   11-/w   
16 Irimia Tiberiu           20k RO  Miov  0    0    18   99   8-/b    9-/w    11-/b   15-/w   13-/b   14-/b   

Sub 12 ani

1 Arsinoaia Ioan_Alexandru    2k RO  Tims  6    6    17   123  31+/w   33+/b   11+/w   23+/b   5+/b    2+/w     |16213263
 2 Vasilescu Maria            15k RO  CSOV  5    5    20   134  14+/b   31+/w   23+/b   5+/w    8+/w    1-/b     |17033973
 3 Vochescu Alexandra         13k RO  Drob  5    5    17   125  16+/w   5-/b    35+/b   9+/w    23+/w   10+/b    |16886925
 4 Oprea Ioana                16k RO  CSOV  5    5    17   109  29+/b   15-/w   24+/w   22+/b   14+/w   6+/b     |17025052
 5 Rotarita Stefan_Adrian      8k RO  Boto  4    4    27   109  21+/w   3+/w    6+/b    2-/b    1-/w    8+/b    
 6 Vasiloanca-Smirnov Victor  15k RO  Brai  4    4    24   124  10+/w   9+/b    5-/w    15+/b   7+/b    4-/w     |15325827
 7 Stanciu Antonia            19k RO  CSOV  4    4    22   114  12+/w   13+/b   15+/b   8-/b    6-/w    16+/w    |17649830
 8 Matei Mihai                14k RO  Brai  4    4    21   117  18+/w   25+/b   20+/b   7+/w    2-/b    5-/w     |17049472
 9 Boldeanu Dragos            16k RO  Brai  4    4    20   117  24+/b   6-/w    12+/w   3-/b    26+/b   14+/b    |16750349
10 Miu Stefan                 16k RO  Drob  4    4    20   109  6-/b    30+/w   18+/b   17+/w   16+/b   3-/w     |17362345
11 Vatafu Dominic             16k RO  CSOV  4    4    19   111  20+/w   17+/b   1-/b    14-/b   28+/w   23+/w    |17362125
12 Belu Alexandru             17k RO  CSOV  4    4    17   114  7-/b    29+/w   9-/b    31+/w   19+/w   17+/b    |17474501
13 Voicu Alexandru            17k RO  CSOV  4    4    16   108  28+/b   7-/w    14-/w   30+/w   27+/b   18+/b    |17086058
14 Dumitru Daniel_Stefan      17k RO  CSOV  3    3    23   106  2-/w    32+/b   13+/b   11+/w   4-/b    9-/w     |17486502
15 Muresan_Lucian Alexandru   18k RO  Cluj  3    3    18   114  35+/b   4+/b    7-/w    6-/w    17-/w   27+/w    |17386072
16 Marosan Emma               17k RO  CSOV  3    3    18   108  3-/b    35+/w   25+/w   19+/b   10-/w   7-/b     |17013051
17 Oprea Viorel               17k RO  CSOV  3    3    18   104  27+/w   11-/w   32+/b   10-/b   15+/b   12-/w    |17013975
18 Stancu Cristian            17k RO  CSOV  3    3    17   103  8-/b    34+/w   10-/w   25+/b   24+/b   13-/w    |17001974
19 Mocofan Alexandru_Andrei   17k RO  Drob  3    3    16   92   22-/w   27+/b   26+/w   16-/w   12-/b   25+/w    |17325341
20 Popescu Melania            20k RO  Drob  3    3    15   114  11-/b   28+/w   8-/w    26-/b   31+/b   24+/b    |17374346
21 Zanfir Alexandru_Gabriel   19k RO  Drob  3    3    10   114  5-/b    24-/w   31-/b   35+/w   33+/w   26+/w    |17337342
22 Iancu Luca_Sebastian       16k RO  Galt  3    2    9    47   19+/b   0=      0=      4-/w    0=      32+/w    |16801840
23 Constantin Andrei          20k RO  Brai  2    2    23   103  32+/w   26+/b   2-/w    1-/w    3-/b    11-/b   
24 Liga Ioana                 18k RO  Brai  2    2    20   94   9-/w    21+/b   4-/b    28+/b   18-/w   20-/w    |17062485
25 Sora Damian                20k RO  Crav  2    2    16   101  30+/b   8-/w    16-/b   18-/w   32+/w   19-/b    |16949867
26 Guna Cassiana              19k RO  CSOV  2    2    16   94   34+/b   23-/w   19-/b   20+/w   9-/w    21-/b    |17086047
27 Biber Andrei               20k RO  CSOV  2    2    16   94   17-/b   19-/w   33+/w   29+/b   13-/w   15-/b    |17637829
28 Liga Iulia                 20k RO  Brai  2    2    15   102  13-/w   20-/b   30+/b   24-/w   11-/b   35+/w    |17262168
29 Liga Maria                 20k RO  Brai  2    2    15   98   4-/w    12-/b   34+/b   27-/w   30-/w   31+/b    |17613827
30 Constantin Cristina        20k RO  Brai  2    2    15   92   25-/w   10-/b   28-/w   13-/b   29+/b   34+/w   
31 Carausan Nicolaus          20k RO  Drob  1    1    23   94   1-/b    2-/b    21+/w   12-/b   20-/w   29-/w   
32 Similaru Bianca            20k RO  Drob  1    1    14   99   23-/b   14-/w   17-/w   34+/b   25-/b   22-/b    |17833167
33 Pirlea Tudor               20k RO  Bucu  1    0    11   43   0=      1-/w    27-/b   0=      21-/b   0=      
34 Cimpeanu Dragos            20k RO  Drob  1    1    10   94   26-/w   18-/b   29-/w   32-/w   35+/b   30-/b    |17398348
35 Cheregi Paul               20k RO  Orad  0    0    17   88   15-/w   16-/b   3-/w    21-/b   34-/w   28-/b   

Rezultate Campionatul National Feminin

1 Sora Adelina               1d RO  Crav  9    4    37   247  11+/b   2+/w    4+/w    3+/b    0=      0=      0=       |10337371
 2 Vlad Gabriela_Viorica      5k RO  CSOV  8    4    45   284  4-/w    1-/b    3+/w    5+/b    4+/b    0=      3+/b     |15725380
 3 Taranu Mihaela             5k RO  Bucu  7    3    47   298  0+      4+/b    2-/b    1-/w    0=      4+/b    2-/w     |14613379
 4 Mastan Diana               3k RO  Bist  6    2    48   270  2+/b    3-/w    1-/b    8+/w    2-/w    3-/w    0=       |14649250
 5 Grigorescu Ioana          16k RO  CSOV  6    4    29   158  7+/w    6+/w    10+/b   2-/w    9+/b    0=      0=       |16033798
 6 Vasilescu Maria           15k RO  CSOV  6    4    24   129  9+/w    5-/b    14+/w   7+/b    12+/w   0=      0=       |17033973
 7 Stancu Nicoleta_Iulia     16k RO  CSOV  5    3    24   130  5-/b    16+/w   11+/b   6-/w    10+/b   0=      0=       |17062045
 8 Marosan Emma              17k RO  CSOV  5    3    21   144  10-/w   17+/b   9+/w    4-/b    14+/b   0=      0=       |17013051
 9 Oprea Ioana               16k RO  CSOV  4    2    26   124  6-/b    12+/w   8-/b    13+/w   5-/w    0=      0=       |17025052
10 Vochescu Alexandra        13k RO  Drob  4    2    25   124  8+/b    13+/w   5-/w    12-/b   7-/w    0=      0=       |16886925
11 Matei Mirela              17k RO  Brai  4    2    23   111  1-/w    15+/b   7-/w    0=      13+/b   0=      0=       |17298743
12 Stanciu Antonia           19k RO  CSOV  4    3    18   99   18+/w   9-/b    17+/b   10+/w   6-/b    0=      0=       |17649830
13 Tarita-Campeanu Otilia    20k RO  CSRB  3    2    18   103  14+/w   10-/b   15+/w   9-/b    11-/w   0=      0=       |17662513
14 Popescu Melania           20k RO  Drob  3    2    18   89   13-/b   18+/w   6-/b    16+/b   8-/w    0=      0=       |17374346
15 Vasiloanca-Smirnov Irina  18k RO  Brai  3    2    11   67   0+      11-/w   13-/b   0=      16+/b   0=      0=       |15762560
16 Similaru Bianca           20k RO  Drob  2    1    15   77   17-/w   7-/b    18+/b   14-/w   15-/w   0=      0=       |17833167
17 Liga Ioana                18k RO  Brai  2    1    13   65   16+/b   8-/w    12-/w   0=      18-/b   0=      0=       |17062485
18 Liga Iulia                20k RO  Brai  2    1    11   64   12-/b   14-/b   16-/w   0=      17+/w   0=      0=       |17262168

FRGO Junior, Campionatul National Feminin, Campionatul National Perechi

Locatie: Busteni, Hotel Silva Am finalizat cadrul in care se vor desfasura turneele de GO de la Busteni Hotel Silva:
  • FRGO Junior 10-14 februarie
  • Campionatul National Feminin la GO 11-12 februarie
  • Campionatul National de GO Perechi 13-14 februarie
  • Adunarea Generala a FRGO 13 februarie ora 12.
Pretul pentru cazare adulti cu mic dejun bufet suedez este de 85 lei/ noapte. Pretul pentru juniori este de 115 lei / noapte cu mic dejun bufet suedez, pranz si cina 2 in camera, sau 100 lei / noapte cu mic dejun bufet suedez, pranz si cina 3 in camera cu pat suplimentar. Rezervari se asigura daca achitati 100 lei de persoana pana la data de 19.01.2016.

Taxe de participare:

  • Taxa de participare pentru intregul turneu, inclusiv lectii si simultane este de 50 lei.
  • Taxa de participare pentru feminin este de 25 lei.
  • Taxa de participare pentru perechi este de 25 lei.
Va rugam sa aveti in vedere si achitarea taxei anuale a cluburilor 100 lei si viza anuala a sportivilor 10 lei elevi si studenti si 30 lei seniori.

Primul loc de la feminin si perechi vor reprezenta Romania la Campionatele Europene de GO. In cazul in care acestia nu pot participa se califica automat cei de pe locul 2. Primul loc la cele 3 categorii de varste: 8-12, 12-16, 16-20 vor avea cazarea gratuita la Campionatul European de GO din Serbia. In plus , primii 3 de la toate cele 3 categorii vor avea asigurat transportul gratuit. In cazul in care nu confirma sau nu au acte valabile pana la 15.03.2016 se califica in aceleasi conditii urmatorul clasat.

Concursul FRGO Junior se va desfasura in 11 si 12 Februarie, 3 runde / zi, orele 10, 16, 18, timp de gandire 45 min si 30 sec byoyomi;

CN Feminin 2 runde in 11 februarie incepere ora 16 si 3 runde in 12 febr 30 min in preliminarii, 60 min in finala de 8 , byoyomi 30 sec ;

CN Perechi 45 min, 30 sec byoyomi, 3 runde in 13 februarie, 2 runde in 14 februarie. Festivitate de Premiere va avea loc in data de 12 februarie ora 20 si in data de 14 februarie la ora 15.

In paralel se vor desfasura lectii si simultane.