Archive for November, 2015

CN Echipe, CN Feminin, Pierre de Coubertin

Programul CN Echipe, CN Feminin, Pierre de Coubertin, organizat la Drobeta, in perioada 27.11.2015 -29.11.2015, va fi dupa cum urmeaza:

PIERRE DE COUBERTIN

PROGRAM

Etapa a IV-a – Concurs 
Vineri 27.11.2015
    18:00 – Sosirea participantilor
    19:30 – Cina 
    20:00 – Sedinta tehnica
Sambata – 28.11.2015
    08:00 – Micul dejun
    09:00 – Runda I
    11:00 – Runda a II-a
    13:00 - Dejunul
    15:00 – Runda a III-a
    17:00 – Runda a IV-a
    19:00 - Cina
Duminica – 29.11.2015
    08:00 – Micul dejun
    09:00 – Runda a V-a    
    12:30 – Festivitatea de premiere


Cazarea participantilor se va face la Centrul de agreement Drobeta (DJTS)
STR. Mihai Gusita nr.6, Loc. Drobeta-Turnu-Severin , Jud. Mehedinti. TEL/FAX: 0352/401482; 0352/401483

CAMPIONATUL NATIONAL FEMININ

PROGRAM

Vineri 27.11.2015
    19:00 – Sosirea participantilor
    19:30 - Inscrierea
    20:00 – Sedinta tehnica
Sambata – 28.11.2015
    09:00 – Runda I
    11:30 – Runda a II-a
    14:00 – Pauza de masa
    15:00 – Runda a III-a
    17:30 – Runda a IV-a
Duminica – 29.11.2015
    09:00 – Runda a V-a
    12:00 – Festivitatea de premiere

CAMPIONATUL NATIONAL PE ECHIPE

PROGRAM

Vineri 27.11.2015
    19:00 – Sosirea participantilor
    19:30 - Inscrierea
    20:00 – Sedinta tehnica
Sambata – 28.11.2015
    09:00 – Runda I
    11:30 – Runda a II-a
    14:00 – Pauza de masa
    15:00 – Runda a III-a
    17:30 – Runda a IV-a
Duminica – 29.11.2015
    09:00 – Runda a V-a
    12:00 – Festivitatea de premiere
    13:00 – Plecarea participantilor

Pierre de Coubertin

Proiectul Pierre de Coubertin cuprinde 3 faze :
  • Faza de selectie între 15 septembrie si 29 octombrie
  • Faza de pregătire s-a încheiat cu succes in perioada 30.10.2015-08.11.2015 la Snagov. Copiii au fost minunați, i-am avut ca lectori si antrenori pe Catalin Taranu , Cornel Burzo, Cristian Pop, Sorin Sora, Codrin Vasiloanca, George Chirila, George Bordea, Marius Ion . Vasi Bunea . Am descoperit noi talente !
  • Faza finala de competiție, la Severin 27-29 noiembrie. Va reamintim ca in aceeași perioada avem CN Feminin si CN Echipe . Va asteptam !

Calendar Competitional

Calendar competitional 2016

1. CN Veterani                      23-24 ianuarie       CSRB Bucuresti 
2. Cupa FRGO Junior                 9-14  februarie      Busteni
3. CN Feminin                       11-12 februarie      Busteni 
4. CN Perechi                       13-14 februarie      Busteni
5. CN Tineret                       15-17 aprilie        Braila
6. CN Juniori Cupa Regelui          22-24 aprilie        Bucuresti
7. Semifinala CN Seniori            27-29 mai            Bucuresti
8. Finala CN Seniori                26 iunie-03 iulie    Mangalia
9. CN Blitz                         28-29 iunie          Mangalia
10. CN GO Rapid                     30 iunie-02 iulie    Mangalia
11. Semifinala Cupa Romaniei        3-4 sept             Voluntari
12. Semifinala Cupa Romaniei        3-4 sept             Oradea	
13. Finala Cupa Romaniei Rotary     23-25 sept           Craiova
14. Turneul Shodan                  15-16 octombrie      Bucuresti
15. CN Echipe                       2-4 decembrie        Voluntari 

Competitii cluburi

1. Go Vest Oradea cu Marele Trofeu Radu Baciu 
2. Sakata Cluj cu Liga Online