Rezultate Finala Cupei Romaniei , Craiova 23-24 septembrie 2017

Turneul principal
 1 Burzo Cornel                 6d RO  BaMa  5    5    5    16   66   9+/w    16+/w   11+/b   3+/b    2+/b     
 2 Pop Cristian                 7d RO  CSRB  4    4    4    17   64   20+/w   5+/w    4+/b    8+/b    1-/w     
 3 Cioata Daniel                4d RO  Pits  4    4    4    15   70   10+/b   13+/w   6+/b    1-/w    14+/b    
 4 Bajenaru Dragos              6d RO  CSRB  4    4    4    14   73   12+/b   7+/w    2-/w    17+/b   6+/w   
 5 Calota Lucretiu              5d RO  StAl  4    4    4    12   71   18+/w   2-/b    13+/w   12+/w   7+/b
 6 Sora Sorin                   4d RO  Crai  3    3    3    16   64   15+/b   9+/b    3-/w    11+/w   4-/b
 7 Chirila George               2d RO  CSRB  3    3    3    16   60   8+/w    4-/b    17+/w   10+/w   5-/w
 8 Dobranis Darius              2d RO  Bist  3    3    3    12   69   7-/b    19+/w   14+/b   2-/w    15+/w
 9 Caraivan Alexandru           3d RO  Brai  3    3    3    12   66   1-/b    6-/w    19+/b   21+/w   12+/w
10 Ginguta George               2d RO  Cluj  3    3    3    12   65   3-/w    21+/b   15+/w   7-/b    13+/b
11 Dobranis Denis               3d RO  Bist  3    3    3    11   64   22+/b   14+/w   1-/w    6-/b    19+/b
12 Iugulescu Sergiu_Dan         3d RO  Cluj  2    2    2    14   59   4-/w    20+/b   16+/w   5-/b    9-/b
13 Badea Alin                   1d RO  Crav  2    2    2    13   60   19+/w   3-/b    5-/b    20+/w   10-/w
14 Sora Adelina                 1d RO  Crai  2    2    2    13   59   17+/w   11-/b   8-/w    18+/b   3-/w
15 Dobrescu Marius-Adrian       4k RO  CSRB  2    2    2    12   62   6-/w    18+/b   10-/b   16+/w   8-/b
16 Guga Mircea_Alexandru        4k RO  CSRB  2    2    2    11   61   21+/w   1-/b    12-/b   15-/b   20+/w
17 Gigoi George                 3k RO  CSOV  2    2    2    10   62   14-/b   22+/w   7-/b    4-/w    18+/w
18 Bogaciev Iulian_Andi         3k RO  CSRB  1    1    1    11   56   5-/b    15-/w   21+/b   14-/w   17-/b
19 Minjina Dragos               6k RO  CSRB  1    1    1    11   56   13-/b   8-/b    9-/w    22+/w   11-/w
20 Nitu Mircea                  4k RO  CSOV  1    1    1    10   63   2-/b    12-/w   22+/w   13-/b   16-/b
21 Barbu Tiberiu                2k RO  Bucu  1    1    1    9    54   16-/b   10-/w   18-/w   9-/b    22+/b
22 Dogaru Alexandru_Teodor      6k RO  CSRB  0    0    0    8    51   11-/w   17-/b   20-/b   19-/b   21-/w

Turneu open A
1 Vieru Andrei                       9k RO  CSOV  3    3    3    12   8    2-/b   6-/w   4+/w   3+/w   5+/b
2 Serban Radu                        7k RO  MEIJ  3    3    3    12   7    1+/w   5-/w   3+/b   6+/w   4-/b
3 Radulescu Mihnea                   8k RO  Bucu  3    3    3    12   6    5+/w   4+/b   2-/w   1-/b   6+/b
4 Bolan Ovidiu_Andrei               10k RO  MEIJ  3    3    3    12   6    6+/b   3-/w   1-/b   5+/b   2+/w
5 Fistoiu Bogdan                    10k RO  MEIJ  2    2    2    13   4    3-/b   2+/b   6+/b   4-/w   1-/w
6 Stanciu Antonia                   10k RO  CSOV  1    1    1    14   3    4-/w   1+/b   5-/w   2-/b   3-/w

Turneu open B
 1 Stoica Ioan                 11k RO  MEIJ  9    4    9    42   195  9+/b    6+/b    3+/w    2+/w    4-/w
 2 Dobranis Vasile             12k RO  Bist  9    4    9    40   185  15+/w   5+/b    7+/b    1-/b    11+/w
 3 Pituru Rares_Andrei         15k RO  Cara  9    4    9    38   197  11+/w   10+/b   1-/b    9+/w    5+/w
 4 Irimia Tiberiu              13k RO  MEIJ  9    4    9    38   187  5-/w    20+/b   12+/b   6+/w    1+/b
 5 Vasilescu Maria             11k RO  CSOV  8    3    8    40   181  4+/b    2-/w    21+/b   7+/w    3-/b
 6 Gheorghe Madalin_Alexandru  13k RO  Cara  8    3    8    39   187  14+/b   1-/w    10+/b   4-/b    13+/w
 7 Balasoiu Liviu              14k RO  CSOV  8    3    8    35   183  26+/w   12+/b   2-/w    5-/b    10+/b
 8 Andrei Ana-Cristina         15k RO  CSOV  8    3    8    33   184  10-/w   17-/b   18+/w   12+/b   9+/b
 9 Dumitru Daniel_Stefan       13k RO  CSOV  7    2    7    40   185  1-/w    11+/b   13+/b   3-/b    8-/w
10 Tarita-Campeanu Otilia      14k RO  361B  7    2    7    38   173  8+/b    3-/w    6-/w    22+/b   7-/w
11 Zamfir Bogdan_Adrian        15k RO  Cara  7    2    7    37   177  3-/b    9-/w    23+/w   14+/w   2-/b
12 Rotunjanu Ada_Mihaela       15k RO  Cara  7    2    7    37   164  13+/b   7-/w    4-/w    8-/w    24+/b
13 Marosan Emma                13k RO  CSOV  7    2    7    35   186  12-/w   14+/b   9-/w    17+/b   6-/b
14 Dumitrescu Vlad             14k RO  Cara  7    2    7    34   176  6-/w    13-/w   19+/b   11-/b   18+/w
15 Dumbrava Mihai_Cristian     13k RO  CSRB  8    2    7    31   158  2-/b    19+/b   17+/w   0=      0=
16 Keller Victor_Theodor       17k RO  CSOV  7    4    7    29   158  22+/w   18-/b   20+/b   19+/w   17+/b
17 Tolos Darius                16k RO  Cara  6    2    6    36   161  18+/b   8+/w    15-/b   13-/w   16-/w
18 Stoica Stelian              16k RO  MEIJ  6    2    6    33   162  17-/w   16+/w   8-/b    21+/w   14-/b
19 Grigore David               16k RO  Cara  6    2    6    32   152  21+/b   15-/w   14-/w   16-/b   22+/b
20 Tolos Flavius               17k RO  Cara  6    3    6    29   140  30+/b   4-/w    16-/w   23+/b   21+/w
21 Burzo Diana                 16k RO  BaMa  5    1    5    30   162  19-/w   26+/b   5-/w    18-/b   20-/b
22 Dumitrescu Alexia           17k RO  Cara  5    2    5    28   147  16-/b   27+/b   26+/w   10-/w   19-/w
23 Pirlea Tudor                18k RO  CSRB  5    3    5    25   133  32+/w   24+/w   11-/b   20-/w   26+/b
24 Doldurea Vlad               18k RO  Cara  5    3    5    23   128  27+/w   23-/b   31+/w   26+/b   12-/w
25 Rotunjanu Ema               20k RO  Cara  5    5    5    17   75   0+      33+/b   34+/w   29+/b   28+/w
26 Grosu Robert                16k RO  CSOV  4    0    4    28   141  7-/b    21-/w   22-/b   24-/w   23-/w
27 Pirlea Bogdan               18k RO  CSRB  4    2    4    20   99   24-/b   22-/w   29-/w   30+/b   33+/w
28 Raicu Yannis                20k RO  Cara  4    4    4    15   82   36+/b   32+/w   30+/w   31+/b   25-/b
29 Zamfir Ana_Maria            20k RO  Cara  4    4    4    15   76   37+/b   35+/w   27+/b   25-/w   31+/b
30 Dumitru Victor              18k RO  CSOV  3    1    3    18   95   20-/w   31-/b   28-/b   27-/w   36+/b
31 Micuta Rares                19k RO  Cara  3    2    3    18   84   34+/b   30+/w   24-/b   28-/w   29-/w
32 Sarafolean Alessia          19k RO  CSOV  3    2    3    16   80   23-/b   28-/b   35+/w   33-/w   34+/w
33 Neagu Darius                20k RO  Cara  3    3    3    15   78   35+/b   25-/w   36+/w   32+/b   27-/b
34 Dumitru Silviu              20k RO  CSOV  2    2    2    13   73   31-/w   0+      25-/b   37+/w   32-/b
35 Fatu Corina                 20k RO  CSOV  2    2    2    12   68   33-/w   29-/b   32-/b   36+/w   37+/w
36 Grosu Eduard                20k RO  CSOV  1    1    1    13   69   28-/w   37+/b   33-/b   35-/b   30-/w
37 Sora Damian                 20k RO  Crav  1    1    1    9    62   29-/w   36-/w   0+      34-/b   35-/b

Rezultate Semifinala CN pentru Seniori , Mioveni 3-4 iunie 2017

1 Pitrop Alexandru_Petre    4d ro Boto 7 5 7 26 122 3+/w 7+/w 2+/b 5+/w 4+/b
2 Ghetu George              3d ro Cluj 6 4 6 24 114= 10+/b 5+/b 1-/w 7+/w 8+/w
3 Pop Cristian              7d ro CSRB 6 4 6 22 116= 1-/b 12+/w 9+/w 4+/b 7+/b
4 Chirila George            2d ro CSRB 5 3 5 26 117 0+ 8+/w 6+/b 3-/w 1-/w
5 Iugulescu Sergiu_Dan      3d ro Cluj 5 3 5 23 104 11+/b 2-/w 8+/w 1-/b 12+/w
6 Toma Iulian               3d ro Brai 5 3 5 21 101 8-/b 11+/w 4-/w 10+/b 9+/b
7 Grigoriu Elian_Ioan       3d ro Galt 4 2 4 27 108= 9+/w 1-/b 11+/b 2-/b 3-/w
8 Vasiloanca-Smirnov Codrin 1d ro Brai 4 2 4 22 108= 6+/w 4-/b 5-/b 13+/w 2-/b
9 Avram Laura               2d ro Bist 4 2 4 21 103 7-/b 10+/w 3-/b 12+/b 6-/w
10 Groza Dan                1d ro Cara 4 2 4 16= 91= 2-/w 9-/b 13+/b 6-/w 14+/w
11 Sora Sorin               4d ro Crav 4 2 4 15= 96= 5-/w 6-/b 7-/w 14+/b 13+/b
12 Dogeanu Daniel           2k ro Pits 2 2 2 16= 91= 13+/b 3-/b 14+/w 9-/w 5-/b
13 Barbu Tiberiu            2k ro Bucu 1 1 1 14= 81= 12-/w 14+/b 10-/w 8-/b 11-/w
14 Bolan Ovidiu_Andrei      9k ro Miov 0= 0 0 11 63 0= 13-/w 12-/b 11-/w 10-/b

Semifinala CN pentru Seniori 2017

In perioada 3-4 iunie 2017 va avea loc la Mioveni in premiera o competitie oficiala a Federatiei Romane de GO , 
Semifinala Campionatului National de Seniori. 
Au drept de participare la aceasta competitie care se va desfasura la Hotel Valentino jucatorii de nivel dan.
Primii 6 clasati , impreuna cu campionul si vicecampionul de anul trecut se vor califica la finala de 8 
care se va desfasura in perioada 18-24 iunie la Constanta.

S-au inscris urmatorii Jucatori:
1.  Pop Cristian
2.  Pitrop Alexandru 
3.  Grigoriu Elian
4.  Iugulescu Sergiu
5.  Tir Daniel
6.  Ghetu George
7.  Sora Sorin
8.  Avram Laura 
9.  Chirila George
10.  Vasiloanca-Smirnov Codrin  
11. Toma Iulian    
12. Groza Dan

Vom avea ca invitat pe Wu Qiyou 6 dan din Canada.

Inscrieri si alte detalii la 0733/696.410 Sebastian Ilie 
AFIS GO

Campionatul National pe Echipe 2016

Campionatul National pe Echipe este programat sa se desfasoare la Voluntari in zilele de 
3 si 4 decembrie (pe data de 3 decembrie se joaca si Cupa VolGo). 
Toti copii vor primi cadouri de la mos NiGolae .

 In acest moment sunt inscrisi : 
- Craiova (Sorin Sora si Adelina Sora, incompleta) 
- Atari Braila (Toma Iulian, Theodor Toma, Elian Grigoriu, Codrin Vasiloanca) 
- Go Vest / Sibiu (Adrian Nedan, Alex Acsinte, Alexandra Pintea) 
- CSOV 1 (Iugulescu Dan, George Gigoi (George Georgica), Gabriela Vlad si Mircea Nitu ) 
- s-ar putea si CSOV 2, condusa de o surpriza de 5d ;) 

Asteptam inscrierea unor echipe din Bucuresti. 

Taxa de participare este de 20 lei . 

Contact Marius Ion telefon 0724036209.  

Tabara de Iarna 2017 – jucatori inscrisi

Jucatori inscrisi
Nume 	            Rank
Ilie Sebastian 	    2k
Ovidiu Bolan 	    15k
Tiberiu Irimia 	    17k
Arpad Balazs 	    4k
George Chirila 	    2D
Andreea Pirvu 	    5k
Adelina Sora 	    1D
Cristian Pop 	    7D
Eva Pop             20k
George Ginguta 	    2D
Vasi Bunea          3K
Marius Ion 	 
Mihaela Taranu 	    5k
Sorin Sora          4D
Bogdan Campianu     3D
Dragos Bajenaru     6D
Darius Dobranis     1D
Denis Dobranis 	    3D
Sinan Djepov 	    5D
Dan Iugulescu 	    3D
Cristiana Ciora     5k
Alice Trifu 	    5k
Teodor Virtic 	    6k
Diana Mastan 	    3k
Viorel Ichim 	    6k
Nagy Bela           5D
Elian Grigoriu 	    3D
Codrin Vasiloanca   1D
Mihaiu Andrei 	    8k
Mirel Florescu 	    6D
Claudiu Girlonta    8k
Emil Pop            6k
Rotarita Stefan     6k
George Ghetu 	    3D
Dragos Minjina 	    8K
Ionut Cohen 	    5k

Tabara de iarna 2017

Jucătorii de Go din Vatra Dornei în parteneriat cu Asociaţia GO Vest Oradea organizează un nou concurs în Vatra Dornei!

Ȋn perioada 6-12 februarie 2017 va avea loc Tabăra de iarnă a Federaţiei Române de Go, în inima Bucovinei.

Ȋn cadrul Taberei vor avea loc următoarele activităţi:
  • Cantonamentul lotului naţional de juniori;
  • Trofeul FRGO Juniori, unde câştigătorii fiecarei categorii de vârsta vor primi sprijin financiar din partea Federaţiei pentru participarea la Campionatul European de la Grenoble;
  • Campionatul Naţional Feminin la Go;
  • Campionatul Naţional de Perechi;

Concurs Open Memorial Dan Cucu şi Viorel Arsinoaia. Ȋn ultimul an ne-au părăsit prematur doi valoroşi membri ai comunităţii noastre. Cu amintirea lor în suflet  vom umple golul lăsat în urma lor prin multe partide de Go. 

Evenimentul se va desfăşura în incinta Hotelului Călimani, unul dintre hotelurile cu tradiţie în tratamente balneoclimaterice, situat chiar în centrul oraşului.

Hotelul vă pune la dispoziţie cazare la următoarele preţuri;
  • 80 Ron/pers/noapte în cameră dublă cu mic dejun bufet suedez inclus;
  • 50 Ron/pers/noapte în cameră dublă fara mic dejun;
  • 70 Ron/pers/noapte în cameră dublă cu mic dejun bufet suedez pentru cei care vor să stea 3 în cameră.

Cei care aleg să fie cazaţi la hotelul Călimani vor beneficia de acces gratuit la piscină, saună şi jacuzzi. Hotelul se află chiar lângă pârtia Veveriţa de unde puteţi închiria sănii, schiuri sau snowboarduri şi patinoarul parcului. Tot în această perioadă vor avea loc Serbările Zăpezii în Vatra Dornei, un eveniment ce vă pune la dispoziţie numeroase activităţi pentru participanţii la Tabără.

Termenul limită pentru plata avansului la cazare (50 %) este 15 ianuarie 2017, iar plata se va face în următorul cont:
Asociatia Club Sportiv GO VEST Oradea 
RO11BTRL00501205N86872XX
Banca Transilvania Oradea
Pentru o comunicare mai bună şi mai eficientă, avem rugămintea ca după ce efectuaţi plata să daţi un
mail de înştiinţare către organizatorii concursului.
Locaţia : Hotel Călimani (http://www.dornaturism.ro/index.php?page=calimani).
Rezervarea se face prin organizatorii principali 
Cătălin Ţăranu ( catalin_taranu@yahoo.com) 
Mihaela Ţaranu ( nodvertical @gmail.com) – 0721 078 529. 
Pentru înscrieri vă rugăm contactaţi organizatorii pe mail. Lista cu jucătorii Ȋnscrişi va fi 
actualizata in permanenţă pe site-ul FRGO  http://frgo.ro/

Taxe şi premii : Taxa de participare pentru toate evenimentele taberei este de 50 Ron. Taxa per eveniment este de 25 Ron, iar copiii au reducere 50%.

Premii : organizatorii garantează 75% din banii de taxe către premii. Alte premii vor fi anunţate ulterior. 

Program:
Luni – 6.02.2017                            Marţi – 7.02.2017
Cantonamentul lotului naţional de juniori   Cantonamentul lotului naţional de juniori
Trofeul FRGO Juniori                        Trofeul FRGO Juniori
Concurs Open                                Concurs Open
Festivitatea de deschidere

Miercuri – 8.02.2017                        Joi – 9.02.2017
Campionatul Naţional de Perechi             Campionatul Naţional de Perechi
Concurs Open                                Concurs Open

Vineri – 10.02.2017                         Sâmbătă – 11.02.2017
Campionatul Naţional Feminin la Go          Campionatul Naţional Feminin la Go
Concurs Open                                Concurs Open
                                            Festivitatea de premiere
						                    
Duminică – 12.02.2017
Mic dejun + plecarea participanţilor						                    

Orarul detaliat al evenimentelor va fi completat ulterior. Aşteptăm sugestiile voastre în cadrul discuţiilor despre acest eveniment pe forumul FRGO – http://goforum.ro/.

Open 2 Craiova 2016

Open 2 Craiova 2016 - After Round 6
Place Name                                 Club Level Score     1        2        3        4        5        6    Points   SOS   SOSOS
   1  Tudosie, Catalina_Bianca             Drob  10k    11      3+       4+       2-      10+       5+       7+      5      53    308 
   2  Barbu, Tiberiu                       Bucu   2k    11      5+       6+       1+       4+       -        -       4      48    286 
   3  Dumitru, Daniel_Stefan               CSOV  14k    10      1-      12+       4-       6+      11+       5+      4      50    308 
   4  Stancu, Nicoleta_Iulia               CSOV  14k     9      7+       1-       3+       2-      10+       9-      3      55    292 
   5  Vieru, Andrei                        CSOV  14k     8      2-       7+      10-       8+       1-       3-      2      55    296 
   6  Bolan, Ovidiu_Andrei                 Miov  15k     8     10+       2-       8+       3-       7-      11+      3      51    290 
   7  Stanciu, Antonia                     CSOV  14k     8      4-       5-      11-      12+       6+       1-      2      50    308 
   8  Voicu, Alexandru                     CSOV  16k     8      9+      11+       6-       5-      12+      10+      4      45    291 
   9  Marosan, Emma                        CSOV  16k     8      8-      14+      12-      13+      16+       4+      4      41    257 
  10  Mocofan, Alexandru_Andrei            Drob  15k     7      6-      13+       5+       1-       4-       8-      2      50    298 
  11  Tarita-Campeanu, Otilia              CSRB  15k     7     12-       8-       7+      14+       3-       6-      2      47    280 
  12  Oprican, Andrei                      Drob  16k     7     11+       3-       9+       7-       8-      13+      3      47    272 
  13  Matei, Mirela                        Brai  17k     6     15+      10-      18+       9-      14+      12-      3      39    230 
  14  Miu, Stefan                          Drob  17k     6     17+       9-      15+      11-      13-      16+      3      37    220 
  15  Popa, Florin                         Drob  17k     6     13-      16-      14-      20+      17+      18+      3      30    187 
  16  Pirlea, Tudor                        CSRB  19k     5     19+      15+      17+      18+       9-      14-      4      34    178 
  17  Prahoveanu, Andrei                   CSOV  17k     5     14-      18-      16-      19+      15-      20+      2      29    165 
  18  Asanache, Daria                      CSOV  18k     5     20+      17+      13-      16-      22+      15-      3      25    177 
  19  Asanache, Cezar                      CSOV  20k     4     16-      22+      21+      17-      20+      22+      4      16    137 
  20  Pirlea, Bogdan                       CSRB  19k     3     18-      21+      22+      15-      19-      17-      2      23    129 
  21  Patru, Maria                         CSOV  20k     3     22+      20-      19-      22+       -        -       2       7     83 
  22  Sora, Damian                         Crav  20k     0     21-      19-      20-      21-      18-      19-      0      22     94